Навколо українсько-китайських сільськогосподарських проектів розгорнуто сплановану інформаційну провокацію

25.02.2014
Навколо українсько-китайських сільськогосподарських проектів розгорнуто сплановану інформаційну провокацію

Останнім часом спостерігаються спроби цілеспрямованого дезінформування громадськості з приводу  реалізації українсько-китайських проектів в аграрній сфері. Зокрема, об'єктом  домислів, перекручень та маніпуляцій обрано тему виконання  ПАТ "ДПЗКУ" кредитних і торгових угод з Китаєм на поставку зернових культур. Під сенсаційними заголовками в окремих інтернет-виданнях подається спотворена, відверто неправдива інформація з очевидною метою – дискредитувати міждержавне партнерство та завдати шкоди національним інтересам України.

ПАТ "ДПЗКУ" регулярно і в повній мірі, наскільки це можливо з урахуванням специфіки такого рівня співробітництва, інформує громадськість та ЗМІ про хід виконання  торгових  угод з китайськими партнерами. Держкорпорація відповідально заявляє, що своєчасно та в повній мірі виконує всі зобов'язання за цими угодами. Такої ж позиції дотримується керівництво Ексімбанку КНР та головного торгового  партнера  - китайської корпорації ССЕС. Так, у своєму нещодавньому листі на адресу керівництва ПАТ "ДПЗКУ" від 16 січня 2014 року, віце-президент ССЕС пані Ян Дзін відзначила: "Шановний пане Якубович [голова правління ПАТ "ДПЗКУ"]. Я хотіла б висловити Вам свою вдячність за докладені Вами зусилля і внесок у розвиток нашої ділової співпраці. Наразі торгівля зерновими в рамках нашого проекту співробітництва в галузі сільського господарства проходить безперешкодно і планомірно, а торгівля китайськими товарами і проекти ПЗБ (Проектування-Закупівля-Будівництво), як і інші проекти, активно просувається. Сільськогосподарський проект отримав високу оцінку китайського керівництва. Для забезпечення рівномірного співробітництва у 2014 році ми сподіваємося провести чотиристоронню зустріч між Ексімбанком Китаю, Міністерством фінансів України, ДПЗКУ та ССЕС. У зв'язку з наближенням китайського Нового Року, сподіваємось що представники Вашої поважної компанії зможуть прибути в Китай якнайшвидше…"

За наявною інформацією, до організації відверто замовної та наклепницької кампанії проти ПАТ "ДПЗКУ" може бути причетний один з радників колишнього прем'єр-міністра Азарова, екс-голова наглядової ради держкорпорації О.Маліч, якого підозрюють в ініціюванні корупційних схем та посадових зловживаннях.

З приводу ситуації, що склалась, а також з метою мінімізації ризиків для подальшого повноцінного виконання спільних українсько-китайських проектів, недопущення шкоди державним інтересам, ПАТ "ДПЗКУ" звернулася з відповідними зверненнями та орієнтуваннями до Мінагрополітики, МЗС, посольства КНР в Україні, китайських торгових партнерів.

 

Прес-служба ПАТ "ДПЗКУ"