Діяльність

Послуги логістики

До складу Державної продовольчо-зернової корпорації України входить 2 портові елеватори – Одеський і Миколаївський – сумарні потужності з перевалки на експорт яких складають 2,75 млн. тонн зернових вантажів на рік в абсолютному обчисленні або 11,9% усього обсягу пікових експортних відвантажень українського зерна і 19,8% середніх обсягів експортних поставок за останні 5 років.

Одеськийзерновий термінал
Миколаївськийзерновий термінал
}
річні потужності з перевалки на експорт
2,75млн тонн

Філія “Одеський зерновий термінал”

Одеський портовий елеватор введено в експлуатацію у 1962 році. За роки своєї діяльності підприємство стало одним із найбільших комплексів на чорноморському узбережжі України з перевалки зерна. Елеваторний комплекс виконує послуги по прийманню, зберіганню і відвантаженню зерна на судна як в експортному варіанті, так і в імпортному варіанті.

Комплекс послуг включає в себе:

  • розкредитування вагонів на станції Одеса-порт;
  • приймання вагонів на власні під’їзні колії;
  • приймання зернових вантажів з автомобільного транспорту-80 авто на добу;
  • визначення якості зернових за допомогою експрес-аналіза;
  • розвантажування вагонів-зерновозів зі 100% переважуванням вантажів на тензометричних вагах-100 вагонів на добу;
  • відвантажування зернових вантажів на судна зі 100% переважуванням;
  • відвантажування зернових вантажів в морські контейнери.

Загальна робоча зернова місткість філії «Одеський зерновий термінал» складає 97,5 тис. тонн, в тому числі елеваторна – 67,5 тис. тонн, складська – 30 тис. тонн. Основні культури зберігання: пшениця, кукурудза, ячмінь, ріпак, соняшник. Переробні потужності млинзаводу філії складають 77 тис. тонн борошна в рік, добова продуктивність – 335 тонн.

потужності приймання:
2000тонн на добу
6500тонн на добу
потужності з відвантаження на водний транспорт:
6500тонн на добу

Підприємство має дипломом «Еталон якості – 2006 року», нагороджене грамотою Міжнародної спеціалізованої виставки – конференції «Україна зернова – 2007 р.» за постійне вдосконалення та модернізацію технології перевалки нових видів дрібно-насіннєвих зернових культур, освоєння контейнерної перевалки та запровадження експериментальних авторозвантажувачів.

Філія “Філія ”Миколаївський портовий елеватор'”

Миколаївський портовий елеватор був побудований в 1930 році. На цей час це підприємство було одним з найбільших елеваторів у державі та Європі і третім у світі, справжнім еталоном вітчизняного портового елеваторного будівництва. Основним напрямком діяльності філії є здійснення експортно-імпортних операцій із зерновими та олійними культурами, надання послуг із приймання, доведення якості до базисних кондицій, зберігання і відвантаження зерна та насіння олійних культур. Загальна робоча зернова місткість філії «Миколаївський портовий елеватор» складає 69 тис. тонн. Основні культури зберігання: пшениця, ячмінь, ріпак, соняшник. На філії є власне підсобне господарство з вирощування зернових на орендованих 2347 га землі.

потужності приймання:
2000тонн на добу
3500тонн на добу
потужності з відвантаження на водний транспорт:
5000тонн на добу