Форвардна програма

26.02.2020  року  АТ  «Державна  продовольчо - зернова  корпорація  України»  (надалі – АТ «ДПЗКУ»)  розпочала приймання заявок від с/г товаровиробників в рамках проведення Весняної програми закупівлі зерна майбутнього врожаю 2020 року (надалі – Весняна програма) по наступним культурам:

- пшениця 2 та 3 класів;

ячмінь 3 класу;

- жито 1 та 2 класів;

- кукурудза 3 класу. 

В рамках Весняної програми планується додатково закупити порядком 250 тис. тонн зернових.

На сьогодні АТ «ДПЗКУ» пропонує найкращі умови по програмі закупівлі зерна майбутнього врожаю та надає додаткову фінансову підтримку с/г товаровиробникам, які відносяться до сегментів малого та середнього бізнесу. Мінімальна партія поставки Товару становить всього 100 тонн. Рішення про укладення договору поставки зерна майбутнього врожаю (надалі – Договір) приймається швидко та дистанційно. Оплата за Договорами відбувається виключно грошовими коштами, що надає можливість нашим клієнтам – с/г товаровиробникам закупити необхідні їм Товари потрібної якості для ефективного ведення власного бізнесу в обраних ними постачальників.

Реалізація Весняної програми проводиться у два етапи.

Протягом першого етапу Весняної програми с/г товаровиробники мають подати до регіональних відділів заявки на участь у програмі з необхідним пакетом документів. Для участі в Весняній програмі виробники повинні мати досвід вирощування с/г культур від 2-х років. Після збору заявок АТ «ДПЗКУ»  проводить оцінку фінансового стану потенційного постачальника та посівних площ, за результатами якої приймається рішення про укладання Договору. При прийнятті рішення враховується фінансова стабільність, позитивна кредитна історія та надійна ділова репутація с/г товаровиробника, а також висновки страхових експертів про стан посівів зернових.

Оформлення  комплексного  страхування  посівів  майбутнього  врожаю,  який  передається  в  заставу,  в  акредитованій  Корпорацією  страховій  компанії,  є   однією   з   важливих умов   укладання  Договору.  Корпорація   співпрацює   виключно   з   надійними  страховими  компаніями  – лідерами  на  ринку  страхування  в  аграрному  секторі,   а саме:  ПАТ «СК «ПЗУ Україна», ПАТ «СК «ІНГО Україна», ПАТ «СК «Універсальна», ПрАТ «УАСК АСКА».

Обов’язковою умовою укладання Договору поставки зерна майбутнього врожаю є оформлення Договору застави або Товарної аграрної розписки з метою мінімізації ризиків, пов’язаних з неналежним виконанням Договорів.

Після підписання всіх необхідних договорів та надання документів, що передбачені укладеним договором поставки зерна майбутнього врожаю, на розрахунковий рахунок с/г товаровиробника згідно умов Договору здійснюється попередня оплата за Товар (перший транш), що становить 3 000 гривень з урахуванням ПДВ за одну тонну законтрактованого зерна пшениці 2, 3 класів, ячменю 3 класу, кукурудзи 3 класу та 3 300 гривень з урахуванням ПДВ за одну тонну законтрактованого зерна жита 1, 2 класів. Пропонується найконкурентніша відсоткова ставка за користування коштами від 9,5% до 13% річних. Діє програма лояльності для постійних клієнтів, які мають мінімум 2-х річний позитивний досвід роботи з Корпорацією по програмі закупівлі зерна майбутнього врожаю, за якою можна отримати додаткову знижку 0,25%.

Другий етап  програми передбачає поставку Товару с/г товаровиробниками в кількості та якості згідно умов укладеного Договору на зернові склади (елеватори). Корпорація має розгалужену мережу у вигляді 49 власних філій, в тому числі 2 портових елеваторів, в 20 регіонах України, а також велику кількість складів партнерів, що надає змогу постачальникам  швидко та ефективно виконувати зобов’язання за укладеними Договорами з найменшими логістичними витратами. Остаточний розрахунок за Товар з с/г товаровиробниками у вигляді другого траншу проводиться за конкурентною ринковою ціною, яка є однією з найкращих на ринку, оскільки Корпорація є одним з провідних експортерів зернових культур України.

Безпосереднє виконання всіх етапів закупівлі АТ «ДПЗКУ» традиційно здійснює через свої Регіональні відділиде с/г товаровиробники  можуть отримати відповіді та консультації з усіх питань, що стосуються умов участі в Весняній програмі, збору та оформлення необхідних документів, підписання Договорів і отримання коштів.

Контакти регіональних відділів АТ «ДПЗКУ» можна переглянути за посиланням Регіональні відділи.

Більш детально з умовами участі в Весняній програмі та типовими формами договорів поставки зерна майбутнього врожаю можна ознайомитись за посиланням Документи для завантаження. 

 В рамках інформаційно-роз'яснювальної роботи з питань укладання договорів поставки зерна майбутнього врожаю у центральному офісі АТ «ДПЗКУ» варто звертатися телефоном (044) 206-15-71 або на адресу електронної пошти відділу форвардних закупівель forward@pzcu.gov.ua.

 

Структура закупівлі зерна АТ "ДПЗКУ" 

 2018/2019 МР

Поточний стан 2019/2020 МР

Щотижнева інформація