Колектив ДПЗКУ пройшов тренінг зі стратегічного управління та фінансів

23.03.2016
Колектив ДПЗКУ пройшов тренінг зі стратегічного управління та фінансів

У ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» розпочато впровадження найбільш успішних концепцій управління підприємством, а саме, менеджменту, орієнтованого на вартість (value based management) і управління на підставі ключових показників ефективності (key performance indicators).

«Головною метою цих впроваджень є підвищення ефективності та конкурентоспроможності ДПЗКУ» - говорить в.о. голови правління корпорації Борис Приходько.

Наразі виділені основні етапи по реалізації цього проекту.

Першим етапом для формування ефективного управління підприємством є розробка елементів стратегії підприємства, а саме, чітке усвідомлення кожним співробітником місії, бачення та цінностей компанії.

Далі виділяються такі напрями роботи як:

- узгодження стратегії досягнення цілей, ознайомлення з нею всіх керівників структурних підрозділів;
- аналіз організаційної структури і приведення її у відповідність поставленим цілям;
- побудова системи управлінського обліку, яка найбільше відповідає умовам реалізації стратегії;
- формування системи ключових показників ефективності з метою використання їх у якості інструментів для прийняття рішень

«Основоположним кроком на шляху реалізації проекту стало проведення професором Київської школи економіки (KSE) Михайлом Колісником триденного семінару «Стратегічні фінанси: стратегічне фінансове планування, управлінський облік і побудова системи КРІ» для менеджменту компанії», - говорить директор адміністративного департаменту Андрій Видай.

У результаті навчання працівники зрозуміли сутність концепції менеджменту, орієнтованого на вартість. Провели практичні обговорення щодо формування стратегії компанії та її елементів, таких як місія, візія та цінності. Визначили як місія й візія каскадуються в цілі та ключові показники напрямків діяльності підприємства. Набули знань щодо технології впровадження системи ключових індикаторів ефективності, навчилися орієнтуватися в хитросплетенні фінансових показників і правильно обирати їх відповідно до поставлених цілей. Освоїли навички об'єднання в єдину систему фінансових і нефінансових показників та розрахунку загальної ефективності підприємства на її основі тощо. 

Варто наголосити, що колектив держкорпорації і надалі продовжуватиме співпрацю з Київською школою економіки (KSE).

Довідково:

Київська школа економіки (KSE) заснована у 1996 році Консорціумом економічних досліджень та освіти (EERC) – це навчальний заклад світового рівня з відмінною репутацією як в Україні, так і за кордоном. Діяльність KSE сприяє розвитку сфер економіки, менеджменту, а також економічної політики в Україні. KSE провадить свою освітню діяльність за підтримки уряду Швеції.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»