Кролевецький КХП - лідер на ринку високоякісного борошна

17.02.2016
Кролевецький КХП - лідер на ринку високоякісного борошна

Кролевецький комбінат хлібопродуктів – одне з провідних підприємств Кролевеччини. Його продукція відома не лише на теренах Сумської області, а й за межами України. І, незважаючи на складну соціально-економічну ситуацію, яка сьогодні спостерігається в нашій країні, кролевецькі переробники сільгосппродукції плідно працюють для свого споживача.

Вони докладають максимум зусиль, щоб бути не тільки на плаву, але й розвиватись. Щоб дізнатись про їх буденні справи, плани і перспективи кореспондент районної газети у ці дні відвідала виробництво та поспілкувалась з його керівником та працівниками.

Геннадію Івановичу, як відомо, Кролевецький КХП є філією ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України». Скільки підприємств входить до складу корпорації і яке місце серед інших посідає підприємство, яке ви очолюєте?

  – До складу  ПАТ «ДПЗКУ» входить 56 підприємств.  Серед переробників з виготовлення борошна наше підприємство одне з найкращих. Отже, можна з впевненістю сказати, що Кролевецький комбінат хлібопродуктів, одне з найбільших зернопереробних підприємств України, лідер на ринку високоякісного борошна. 

Ми не тільки займаємось виробництвом пшеничного борошна сортового помелу, але й гранульованих висівок, житнього борошна, а також надаємо цілий спектр послуг, зокрема: приймання, сушіння, очищення, зберігання та відвантаження зерна.

Як спрацював колектив у 2015 році, чи задоволені результатами роботи?

–  2015 рік для нас був плідним, насамперед, у плані переробки пшениці. Ми справилися із виробничим завданням, поставленим керівництвом ПАТ «ДПЗКУ». Взагалі підсумки своєї роботи ми підбиваємо не за календарний рік, а за маркетинговий, тобто від нового урожаю до нового. Якщо говорити про нинішній маркетинговий рік, що триває, то заготовили 65 тис. тонн зерна. Загалом за 2015 рік – 102 тис. тонн зерна, зокрема 64,5 тис. тонн перероблено на борошно.

Із збільшенням кількості вирощеного зерна в нашій країні протягом останніх років з’явились нові елеваторні потужності не тільки в нашому районі, але і в сусідніх. Чи позначилась така конкуренція на роботі вашого підприємства?

– Практично ні. Дійсно, конкурентів зараз дуже багато, але із постачальниками зерна (наші постійні клієнти!) ми тісно співпрацюємо вже протягом багатьох років. І ця співпраця базується на довірі, чесних і добропорядних відносинах. Зокрема, у 2015 році  високоякісне зерно надійшло до нас із Дніпропетровської, Харківської областей, навіть частково з Луганської та з інших регіонів.

 Як оцінює український споживач кролевецьке борошно  і де воно загалом користується найбільшим попитом?

– На сьогодні пріоритетним і перспективним завданням Кролевецького КХП є максимальне завантаження потужностей млина. Стабільний попит на кролевецьке борошно обумовлений його високою якістю наряду з прийнятною ціною, широким асортиментом фасованої продукції та, насамперед, довірою людей. Однак, задоволення потреб внутрішнього ринку завантажує потужності млинзаводу лише на 30-40%. Тому запорукою стабільної прибуткової роботи для нас є завоювання нових ринків збуту борошномельної продукції. Тож ми не сидимо склавши руки, а успішно виконуємо зовнішньо-економічні угоди – поставляємо борошно на ринки країн центральної Америки, західної Африки. На черзі реалізація підписаних довгострокових контрактів на експортну поставку борошна до Єгипту, Лівії та Ізраїля. Експортні перспективи забезпечать дозавантаження виробничих потужностей підприємства на 60%. Це дасть можливість впевнено та з оптимізмом дивитись у завтрашній день, планувати необхідну модернізацію, технічну переоснащеність виробництва.

Окрім сказаного, над якими ще пріоритетами ваше підприємство буде працювати у 2016 році? Чи плануються капітальні інвестиції задля подальшого розвитку виробництва?

– Попереду багато планів, багато роботи. Так, цьогоріч плануються значні капітальні інвестиції – понад 10 млн. грн. Наразі працюємо над проектом з модернізації енергопостачання підприємства з переходом на I клас енергоспоживання, що дозволить значно зекономити на закупівлі енергоресурсів та, відповідно, зменшити собівартість готової продукції. Це дасть можливість нашому борошну бути ще більш конкурентоспроможним.

Окрім того, вже на початку року плануємо відновити та налагодити виробництво макаронних виробів. Для цього маємо все необхідне: комплекс італійського обладнання, високоякісне борошно й нестримне бажання наповнювати український ринок якісною, натуральною, органічною продукцією.

Крім виробничих планів, налагоджена тісна співпраця з міським головою. Вона буде спрямована на спільне вирішення проблемних питань життєдіяльності міста.

Відомо, що сьогодні немало сільгосппідприємств України з ряду причин потерпають значних збитків. Як вам вдається з-поміж інших переробників сільгосппродукції  зернової корпорації  бути в лідерах?

– Безумовно, стрімкий темп розвитку сучасного бізнес-середовища диктує свої правила. Не можна зупинятися на досягнутому, необхідно постійно рухатися вперед, зі своєю швидкістю та, головне, в своєму напрямку, шукати альтернативи, бути принциповими, але й одночасно достатньо гнучкими, щоб своєчасно реагувати на зміни та бути не просто на плаву, а на чолі.

Уже багато років комерційний успіх підприємству гарантує високотехнологічне виробництво під егідою згуртованої команди професіоналів, що має великий досвід роботи у сфері виробництва борошна бездоганної якості, володіє перевіреними часом традиціями та секретами борошномельного ремесла. 

Можливо, когось із працівників хотіли б відмітити…

– У тому, що підприємство  працює успішно, – заслуга всього колективу. Практично кожна дільниця, роблячи свій вклад у спільний результат, взаємопов’язана між собою і важлива для підприємства.

У нас згуртувалась велика дружня родина, де працює немало сімейних династій. Такі добрі традиції склалися роками. На зміну батькам приходять діти. І, як показала практика, саме від рідних наставників молодь найкраще переймає досвід роботи  і опановує усі секрети цієї справи. Також на виробництві працює 20 подружніх пар, котрі зустрілися тут і поєднали свої долі.

Колектив КХП поступово омолоджується. Наразі середній вік працівників 42 роки. Управлінський персонал ще молодший. Якщо брати найбільшу дільницю – млин, що є серцевиною підприємства, то там більшість працівників переважно трудиться вже понад 20 років. Тож досвід у нас успішно поєднується з молодістю, що позитивно позначається на результатах роботи.

П’ять наших працівників призвані на службу по мобілізації. Одні вже повернулись додому, інші боронять мир на сході України. Ми постійно з ними на зв'язку, підтримуємо їх не тільки коштами, але й необхідними матеріалами. Віримо, що всі вони повернуться живими та неушкодженими і будуть знову разом з нами.

З упевненістю можу сказати, що Кролевецький КХП сьогодні твердо стоїть на ногах, безупинно шукаючи шляхи розвитку та вдосконалення, якісно виконує свою роботу і має чіткі плани на майбутнє.

- І, насамкінець, Геннадію Івановичу, як член виконкому міської ради, щоб ви побажали кролевчанам?

- Динамічного розвитку міста, впевненості громаді у завтрашньому дні, мирного неба.