«До кінця маркетингового року плануємо вийти на 40 млн. грн чистого прибутку», – директор Великолепетиського елеватору

7.02.2016
«До кінця маркетингового року плануємо вийти на 40 млн. грн чистого прибутку», – директор Великолепетиського елеватору

Великолепетиський елеватор у смт. Велика Лепетиха Херсонської області був побудований ще у 1928 році. Під час Великої Вітчизняної війни будівля була повністю зруйнована. Але після війни елеватор було відбудовано, а у 1977 році – до нього приєднано млин «Облхарчопрому». 

З 2010 року Великолепетиський елеватор увійшов до складу «Державної продовольчо-зернової корпорації України». Маючи майже сторічну історію своєї діяльності, сьогодні елеватор посідає 2 місце у рейтингу підприємств корпорації  за фінансовими результатами першого половини 2015-2016 маркетингового року. 

Про таємниці успішної роботи та плани на найближче півріччя розповів директор філії Дмитро Рабовський.

- Розкажіть, будь ласка, про Ваше підприємство. Як Вам вдалось підняти фінансові показники Великолепетиського елеватору та стати одним із лідируючих підприємств корпорації? 

Філія «Великолепетиський елеватор» надає достатньо широку лінійку послуг -здійснює приймання, очистку, сушку, зберігання та відвантаження на водний та автомобільний транспорт зернових та олійних культур. Крім того, наше підприємство  здійснює давальницьку переробку зерна пшениці на борошно. На філії є також власне підсобне господарство з вирощування зернових. Загальна робоча зернова місткість філії - 39 тис. тон, а переробні потужності нашого млинзаводу – приблизно 20 тис. тон борошна в рік.

Якщо говорити про фінансові показники - дійсно, з початку 2015-2016 маркетингового року наш  елеватор отримав майже 34 млн. грн. чистого прибутку. Все це вдається завдяки налагодженій роботі нашого колективу, координованим діям центрального апарату та оптимізації бізнес-процесів на підприємстві. До кінця поточного маркетингового року плануємо вийти на 40 млн. грн чистого прибутку.

Однією з ключових функцій підприємства є переробка зерна на борошно. Як вона розвивається?

На сьогоднішній день значення переробної галузі для філії важко переоцінити, а в подальшому її роль буде лише зростати. Так, лише за останній час завдяки зусиллям департаменту переробної діяльності корпорації вдалося залучити до співпраці такі  потужні підприємства України як Мелітопольський та Запорізький хлібозаводи, ТОВ «Тріо», ТОВ «Віст-Агро» та інші.

Особливістю Великолепетиського елеватору є відвантаження зерна на річковий транспорт? Чи працездатна ця система?

Так, філія «Великолепетиський елеватор» має всі необхідні дозвільні документи та технічну можливість здійснювати відвантаження зерна на водний транспорт вантажопідйомністю до 3 тис. тон. Така форма відвантаження збіжжя дозволяє суттєво збільшити можливості по навантаженню зернових до 1,5-2,0 тис. тон на добу та зберегти асфальтне покриття території елеватора від руйнації вантажним транспортом, особливо в літній період.

- На філії є власне господарство з вирощування зернових на орендованій землі. Скільки саме гектарів знаходиться в оренді?

Великолепетиський елеватор орендує понад 6 тис. га землі у майже тисячі пайщиків. Вирощування продукції рослинництва є основою фінансового благополуччя філії. І це при тому, що філія працює в умовах зони ризикованого землеробства з мінімальною кількістю опадів та на відміну від інших товаровиробників працює на загальній системі оподаткування, внаслідок чого ми щорічно недоотримаємо до 10 млн. грн. 

Високі ж фінансові результати в рослинництві досягаються виключно за рахунок суворого дотримання технології вирощування сільськогосподарських культур, невиконання або несвоєчасне виконання хоча б однієї технологічної операції може звести нанівець весь результат роботи за цілий рік.

- Яке обладнання планують встановити на елеваторі в рамках плану модернізації філій ДПЗКУ?

Сьогодні проводяться роботи по збільшенню вантажопідйомності автомобільних ваг на млині із 30 до 60 тон з переведенням їх на тензометрію. Ці роботи мають дуже велике значення для елеватору, адже це дозволить налагодити співпрацю з потужними хлібозаводами, які використовують у своїй роботі борошновози вантажопідйомністю понад 30 тон.

Як плануєте утримувати лідируючі позиції серед інших філій ПАТ «ДПЗКУ»?

Продовжимо оптимізувати бізнес-процеси, плюс матимемо результат модернізації, а значить – перспективи партнерства з потужними хлібними заводами. Але, думаю, головний секрет нашого успіху – це те, що  ми всі любимо наше підприємство і свою роботу.

Прес-служба ПАТ "ДПЗКУ"