Борис Приходько: В ДПЗКУ підбивають підсумки боротьби з корупцією

24.12.2015
Борис Приходько: В ДПЗКУ підбивають підсумки боротьби з корупцією

ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» вдалося розпочати та закріпити процес боротьби з корупцією протягом 2015 року. Про це інформаційній агенції «Правда» повідомив в.о. голови правління держкорпорації Борис Приходько.

Керівник компанії відмітив, що ДПЗКУ в рази посилила умови для торгових партнерів на зовнішньому та внутрішньому ринках.

«Ми заборонили торгівлю з офшорними компаніями, наша корпорація працює з авторитетними на ринку організаціями та відвантажує зерно переважно на умовах FOB порти «Чорне море» через власні елеватори в Одесі й Миколаєві», - зазначив Борис Приходько.

За його словами, з початку 2015 року ДПЗКУ експортувала більше 2,2 млн тонн на суму 430 млн доларів.

«На внутрішньому ринку корпорація скасувала агентські схеми, закуповує зерно через власну мережу торгових представників і оплачує його тільки після переоформлення на своїх елеваторах»,  - поінформував він.

Борис Приходько наголосив, що в межах форвардної програми 2015 року  сільгоспвиробники поставили понад 65 тис. тонн зернових та були профінансовані на більш ніж 110 млн грн. Вони виконали всі свої зобов'язання на 100%, в корпорації відсутня жодна дебіторська заборгованість.

В.о. голови правління держкорпорації сказав: «Для оптимізації та скорочення фінансових втрат ДПЗКУ запустила пілотний проект власної служби логістики. А на елеваторах готують впровадження автоматизованої системи обліку руху зерна. Крім того, вже стартував пілотний проект по системі постачання товарно-матеріальних ресурсів на філії. Також працює ціновий комітет, а для хеджування цінових ризиків відкривається брокерський рахунок».

«За цей рік корпорація повернула близько 60 млн грн дебіторської заборгованості минулих періодів. Більше ніхто не зможе віддати офшорам кораблі з зерном вартістю 132 млн доларів. Ми працюємо з правоохоронними органами над поверненням цих грошей і продовжуємо внутрішні реформи», - додав Борис Приходько.

ІА "Правда"