У ДПЗКУ продовжують роботу по поверненню дебіторської заборгованості минулих років

3.12.2015
У ДПЗКУ продовжують роботу по поверненню дебіторської заборгованості  минулих років

Теперішній менеджмент ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» вживає усі можливі заходи господарського та кримінально-правового характеру, які спрямовані на повернення донедавна безнадійної та проблемної дебіторської заборгованості, яка сформувалася у 2013-2014 роках. Про це повідомив заступник голови правління Олександр Німас.

«За результатами оперативних та скоординованих заходів юридичного департаменту та департаменту економічної безпеки ДПЗКУ вже повернуто близько 50 мільйонів гривень дебіторської заборгованості, що суттєво вплинуло на фінансово-економічний стан корпорації та можливість використання даних активів у її подальшій господарській діяльності. Робота у цьому напрямку продовжується», - наголосив він.  

Олександр Німас зазначив, що на даний час за матеріалами ДПЗКУ органами досудового розслідування відкрито 81 кримінальне провадження, у тому числі за фактами незаконного укладання зовнішньоекономічних контрактів на поставку зернових з суб'єктами господарювання, які є фінансово-неспроможними, створені з метою прикриття незаконної господарської діяльності та задіяні у «схемах» відмивання та легалізації коштів отриманих злочинним шляхом.

 Як приклад, він повідомив, що нещодавно до реального покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років засуджено керівника одного з суб'єктів господарювання, яким розтрачено майно корпорації.

Позиція керівництва та менеджменту корпорації є принциповою у вказаному питанні і направлена на викорінення хибної думки щодо «легкої наживи» за рахунок коштів ДПЗКУ. Відповідальність за вчинення кримінальних правопорушень є невідворотною для всіх без винятку осіб, чий умисел направлений на незаконне заволодіння коштами та майном корпорації.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»