Борис Приходько: Існування державного зернотрейдера в країні нетто-експортерів — недоречно

15.11.2015
Борис Приходько: Існування державного зернотрейдера в країні нетто-експортерів — недоречно

Існування державного зернотрейдера в країні, яка має тисячі тонн надлишків зерна та є нетто-експортером, недоречно. Про це заявив голова правління ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» Борис Приходько під час телемарафону на 5 каналі.

«Якщо говорити про Єгипет, який імпортує зерно, то в такому випадку функціонування державної компанії раціональне, адже вона формує продовольчу безпеку цілої країни. Більше того, в Україні присутні понад 20 транснаціональних компаній, що займаються дистрибуцією нашого зерна по всьому світу», — підкреслив Борис Приходько.

Він наголосив, що в таких умовах держава не повинна брати на себе фінансові та цінові ризи та конкурувати з приватними трейдерами. До речі, державна компанія немає для цього ані достатніх логістичних потужностей, ані мережі філіалів в інших країнах. «В нинішньому форматі ДПЗКУ Україні просто непотрібна. Її необхідно якомога швидше передати в руки приватного інвестора, який взяв би ризики на себе», — сказав Борис Приходько.

Голова правління підкреслив, що наразі зерновий контракт з КНР забороняє приватизацію або навіть часткову продаж активів ДПЗКУ без погодження з Китаєм: «Тому в глобальній перспективі було б оптимально, якби одним з приватних інвесторів стали як раз наші китайські партнери. Адже місткість ринку КНР просто колосальна». 

Прес-служба Мінагрополітики