Борис Приходько: Україна має істотну вагу на світовому ринку зернових

10.11.2015
Борис Приходько: Україна має істотну вагу на світовому ринку зернових

Зерновий потенціал України досить значний і на це є великий попит з боку держав імпортерів. Тому Україна відіграє велику роль на світовому ринку зернових. Про це заявив в.о. голови правління ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» Борис Приходько.

 «Зерновий потенціал і надлишок зерна в Україні достатньо значний і на це, на щастя, є великий попит з боку держав нетто-імпортерів. Україна має істотну вагу на світовому ринку зернових. Ми одні з найбільших виробників і постачальників зерна у світі. Потенціал експорту українського зерна досить високий і інвестпривабливий. Більше того, в нас є можливості збільшення врожайності і відповідно виробництва зернових. Щорічно ми експортуємо близько 3 млн тонн зернових в такі країни, як Китай, Єгипет, Індонезія, Лівія, Іспанія та інші», - зазначив Борис Приходько.

 Головна перевага України в тому, що ми не пропонуємо ГМО-продукцію. Якість зернових сьогодні є пріоритетом на світовому ринку зерна.

 «Для нас, як для країни виробника, вкрай важлива якість зернових, які ми експортуємо або залишаємо на внутрішньому ринку. Тому необхідно дотримуватися технологій. А це і якісний посівний матеріал, і способи захисту і добрива рослин. Ми не пропонуємо ринку ГМО-продукцію. А це, у свою чергу, пріоритет для міжнародних експортерів », - зазначив глава державного зернотрейдера.

Також Борис Приходько зазначив, що максимальної ефективності роботи продовольчо-зернова корпорація досягне у разі її приватизації. Поки при такому значному потенціалі України на світовому ринку зерна статус державної корпорації багато в чому заважає роботі трейдера.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»