ДПЗКУ просить китайських партнерів відсторонити Олександра Лавринчука від представництва їх інтересів

15.09.2015
ДПЗКУ просить китайських партнерів відсторонити Олександра Лавринчука від представництва їх інтересів

ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» направила листа Китайській національної корпорації генеральних підрядів (ССЕС), в якому просить відсторонити Олександра Лавринчука від представництва інтересів китайської компанії у взаємовідносинах – ССЕС та ДПЗКУ.

Наприкінці січня 2015 р. керівництво ДПЗКУ отримало повідомлення від ССЕС, що уповноваженою особою, яка здійснюватиме представництво інтересів ССЕС в переговорах з питань виконання Генерального договору буде Олександр Лавринчук.

Слід наголосити, що Олександр Лавринчук з листопада 2010 р. по червень 2012 р. обіймав посаду голови правління держкорпорації, а з жовтня 2014 р. по січень 2015 р. був радником голови правління ПАТ «ДПЗКУ».  Тобто пан Лавринчук до недавнього часу мав доступ до комерційної інформації, стосовно роботи ДПЗКУ, що може спричинити ослаблення позиції української сторони в переговорному процесі.

Керівництво корпорації хвилює також оприлюднення робочих документів щодо офіційного спілкування між двома корпораціями з суб’єктивними та упередженими коментарями, які постійно з’являються у медіа.

В пресі висвітлювалася причетність Олександра Лавринчука до корупційних питань.

Участь у формуванні взаємовідносин з корпорацією ССЕС особи з сумнівною репутацією не сприяє їх позитивному розвитку та може негативно відгукнутися на репутації наших китайських партнерів.

Наразі Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулося до Служби Безпеки України з проханням провести оцінку можливих протиправних дій Олександра Лавринчука.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»