ДПЗКУ використовує кошти китайського кредиту

14.09.2015
ДПЗКУ використовує кошти китайського кредиту

ДПЗКУ вже витратила $400 млн першого траншу китайського кредиту, що становить $1,5 млрд. Про це в ексклюзивному коментарі ІА "Правда" повідомив заступник голови правління ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" Андрій Репко.

"Станом на 30.06.2015 року (згідно з офіційною фінансовою звітністю на 30.06.2015 ) ПАТ «ДПЗКУ» використано понад 400 млн. дол. США", - зазначив він.

Андрій Репко додав, що ця сума була використана на придбання зернових і технічних культур в Україні та фінансування витрат з постачання зернових в Китай, Китайській Державній індустріальній корпорації (ССЕС), у відповідності до договору про співробітництво.

У ДПЗКУ повідомляють, що решта коштів знаходиться на рахунках корпорації в державному ПАТ «Укрексімбанк».

"Це спеціальні рахунки, які повністю контролюються  Експортно-імпортним банком Китаю. Кошти з цих рахунків ПАТ «ДПЗКУ» може використовувати виключно для цілей указаних вище", -  зазначив Репко.

Слід додати, що на виконання вимог Кредитного договору ПАТ «ДПЗКУ» регулярно подає до Експортно-імпортного банку Китаю звіт про використання кредитних коштів. В таких звітах подається деталізоване розкриття інформації щодо використаних кредитних коштів.

"Крім того Експортно-імпортний банк Китаю уповноважив ПАТ «Укрексімбанк» здійснювати моніторинг використання кредитних коштів. Згідно договору, в разі виявлення порушень цільового використання Експортно-імпортний банк Китаю має право заблокувати як окремий платіж так і спеціальні рахунки в цілому", - зазначив заступник голови правління.

ІА "Правда"