Філії та регіональні відділення ДПЗКУ набирають до свого штату фахових спеціалістів

19.07.2015
Філії та регіональні відділення ДПЗКУ набирають до свого штату фахових спеціалістів

З приходом нового топ-менеджменту корпорації в кінці минулого року однією з основних його цілей стало наповнення колективу ДПЗКУ, який працює в регіональних відділах та на філіях – фаховими спеціалістами й експертами у своїй галузі.

Директор департаменту закупівель держкорпорації Дмитро Єрмоленко розповів, які саме кадри потрібні на місцях та чому вони мають прийти працювати в ДПЗКУ.

1. Сьогодні ДПЗКУ - активний і висококонкурентний учасник зернового ринку, стабільний партнер сільгоспвиробників, надійний постачальник зерна і продовольства іноземним контрагентам. Безперечно, запорукою цього являється професійний колектив корпорації. Яких кадрів не вистачає в ДПЗКУ зараз?

У цьому році ми хочемо акцентувати увагу на закупівлю зернових саме на філіях держкорпорації. Тому в межах цієї стратегії ми плануємо набрати в штат нових людей, які вміють це робити та виконувати поставлені перед ними завдання. Як саме: ми беремо центром «кола» наш елеватор, проводимо радіус від 30 до 40 км і всі господарства, які потрапляють до вказаної площі кола - є наші потенційні постачальники, які при різних пропозиціях на закупівлю зерна на ринку привезуть його на наші філії.

Для цього потрібні менеджери, які будуть безпосередньо контролювати та знати усіх, хто входить до цього «кола», усіх товаровиробників та безпосередньо вести з ними діалог: ознайомлювати з цінами, запрошувати на елеватор, проводити роз’яснювальну роботу та представляти потенційному клієнту різні маркетингові кроки ДПЗКУ.

Зараз нам вкрай необхідні спеціалісти, які будуть відповідати конкретно за наші елеватори, в якості доповнення по закупівлям та завантаженню. Ми набираємо менеджерів, які будуть спілкуватися, налагоджувати контакти та відповідати за заготівлю наших підприємств.

2. До основних пріоритетних напрямків керівництва держкорпорації відноситься і створення команди з компетентних спеціалістів. Хто ці люди?

Це молоді, енергійні люди, що вміють комунікувати та своїм особистим прикладом показувати як це робити. Враховуючи те, що основна мета – завантаження наших елеваторів, нові менеджери мають бути націлені саме під завантаження збіжжям нашого підприємства. Паралельно ми готові робити закупівлі і на інших елеваторах.

Однак, пріоритет буде віддаватися нашим філіям. Згадуючи досвід попереднього керівництва, раніше регіональні відділення ДПЗКУ знаходилися в обласних центрах тому був дисбаланс в тому, що представники корпорації закуповують зернові на інших елеваторах, а на філіях ДПЗКУ директори самі купують, не контактуючи з регіональними представниками.

Аби цього уникнути, ми вибудовуємо в одну вертикаль систему закупівель на кожен ключовий елеватор держкорпорації. Так, за філією закріплюється менеджер, який буде працювати в структурі департаменту закупівель та вести роботу з ціллю, максимального завантаження елеватору, а ДПЗКУ провела максимальну закупівлю збіжжя на ньому.

3. Чим саме Ви збираєтесь мотивувати свого майбутнього працівника на роботу саме в корпорацію?

Свого майбутнього працівника ми плануємо мотивувати наступним:

- ринкова заробітна плата в межах 9 000 грн.;
- оплата оренди автомобіля;
- корпоративний мобільний зв'язок.

Основним кроком у системі мотивації буде виплата так званих бонусів за результатами маркетингового року. Менеджер буде отримувати кошти не тільки за закупівлю зерна, а й за супроводження вантажу до порту призначення та за постійне контролювання документації.

Після закриття усієї документації з елеватором та з поклажодавцями, по завершенню угоди, менеджеру за результатами маркетингового року будуть виплачуватися бонуси. Це річний мотиваційний бонус, куди будуть враховані усі прямі затрати на придбану тонну зерна, дохід та прямі заробітні плати спеціаліста, після відвантаження збіжжя до кінцевої точки.

4. Що варто знати та вміти спеціалісту, який хоче зробити кар'єру в регіональних відділах та на філіях ПАТ "ДПЗКУ"?

Звісно ж якщо людина працювала на цьому ринку, то їй легше орієнтуватися. Однак, на своєму досвіді можу стверджувати, а у свій час я брав на роботу звичайних випускників технічних ВУЗів, це має бути адекватна людина, яка готова довести в першу чергу собі, що зможе організувати роботу. Адже як на мене це цікаво, це розширення бази контактних даних та свого професіонального кругозору.

Сьогодні український конкурентний аграрний ринок займає лідируюче місце по експорту продукції та входом валюти. В цей ринок зараз будуть надходити величезні інвестиції, тому в будь-якому випадку молоді варто починати себе проявляти. Наш майбутній працівник не обов’язково має закінчити аграрний університет для того, щоби закуповувати зерно. Гадаю, що достатньо бути хорошим дисциплінованим менеджером, який вміє організувати роботу, як адміністратор і майбутній керівник. Взагалі наша закупівля, з прив’язкою до наших елеваторів, це перевернута система прямої дистрибуції, від кінцевого споживача до нас (виробника).

Ось який алгоритм дій має втілити менеджер закупівель: приїхати до фермера, презентувати нашу корпорацію, її цінову політику, логістичну складову від виробника до нашого елеватора, забезпечити, щоби зерно заїхало на філію і потім викупити його. Тому нам потрібні комунікативні люди, які можуть професійно побудувати систему роботи та дійти до виробника зерна. 

5.   Яким має бути працівник профільного напрямку корпорації задля підвищення її конкурентоспроможності на ринку?

Найважливіше, щоби він розумівся на специфіці своєї діяльності, у виробництві сільськогосподарських культур, в роботі ринку закупівель, не стояв на місці та самовдосконалювався, Таким чином він буде цікавий для співпраці будь-якому учаснику зернового ринку. Наш працівник має розуміти весь процес, з моменту того як починається посівна, технологію вирощування та відповідно усі інші кроки, завершуючи це стратегією продажу.

Мета така, щоб продавець зерна проявив зацікавленість до співпраці з нашим представником, завіз свій товар на елеватор ДПЗКУ і продав його нам, тоді ми матимемо з цього прибуток, а не купуватимемо збіжжя у посередника з націнкою на зерно по більш дорогим цінам.

Представник ДПЗКУ повинен бути мобільним та мати IQ вище за середнє аби розумітися в конкурентному ринку, адже сьогодні зерновий ринок дуже конкурентний та з постійною волатильністю.

Тому запрошуємо активних молодих людей, які вміють ставити перед собою мету та досягати її, до роботи в ДПЗКУ.

 

Усі резюме надсилайте на електронну пошту - hrdpzcu@gmail.com  

Прес-служба ПАТ "ДПЗКУ"