ДПЗКУ отримала заявок на закупівлі по форварду понад 300 тисяч тон зерна

19.03.2013
ДПЗКУ отримала заявок на закупівлі по форварду понад 300 тисяч тон зерна

Державна продовольчо-зернова корпорація України продовжує реалізацію програми форвардних закупівель зерна у сільгоспвиробників. Метою цієї програми, що стартувала 1 березня 2013 року, є авансове забезпечення аграріїв доступними фінансовими ресурсами на вирощування врожаю, а також організація його гарантованого збуту за конкурентоспроможними ринковими цінами.

Зараз триває перший етап форвардних закупівель, який передбачає подання аграріями заявок, формування пакетів необхідних документів, укладання  форвардних контрактів, договорів застави та договорів комплексного страхування майбутнього врожаю.

Як повідомили у Головній торгово-експортній філії ПАТ «ДПЗКУ», станом на 18 березня вітчизняними сільгоспвиробниками подано заявок на реалізацію за форвардними контрактами понад  300 тисяч тон зерна. Найбільшу активність  щодо участі у форвардній програмі ДПЗКУ проявляють наразі аграрії Харківської, Волинської,  Дніпропетровської, Вінницької, Кіровоградської, Сумської, Київської та Житомирської областей.

Як відзначив заступник голови правління ПАТ «ДПЗКУ» Роберт Бровді, інтерес аграріїв до форвардних закупівель держкорпорації високий, а ставлення до запропонованих умов – позитивне. «Упродовж перших двох тижнів реалізації форвардної програми ми отримали понад 150 заявок від сільгоспвиробників, які зараз активно опрацьовуються. По багатьох вже завершено збір усіх документів й підписуються форвардні контракти. В найближчі дні аграрії вже отримуватимуть на свої рахунки авансові платежі за цими контрактами».

Перший етап форвардної програми ПАТ «ДПЗКУ» триватиме орієнтовно до кінця травня поточного року.