В рамках форвардної програми ДПЗКУ законтрактувала зернових на 140 млн грн, - Борис Приходько

23.06.2015
В рамках форвардної програми ДПЗКУ законтрактувала зернових на 140 млн грн, - Борис Приходько

В рамках форвардної програми ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" планує придбати 300 – 350 тис. тонн зернових. Про це повідомив в.о. голови правління корпорації Борис Приходько на прес-конференції в прес-центрі ІА «Укрінформ».

Із запланованого обсягу вже укладено контрактів на придбання 90 тис. тонн зернових, 70% з яких — кукурудза. Загальна сума контрактів складає 140 млн грн. «В поточну форвардну програму ми увійшли під слоганом «від кількості до якості», адже форварди двох минулих років принесли корпорації 300 млн грн дебіторської заборгованості», — додав Борис Приходько.

Він підкреслив, що пріоритетом корпорації є максимальне завантаження мережі власних потужностей, яка налічує понад 50 елеваторів. В минулі роки цей потенціал майже не використовувався. В той же час ДПЗКУ сплачувала приватним елеваторам близько 300 млн грн за зберігання та відвантаження. «Фактично ми інвестували в активи власних конкурентів. Завдання на цей маркетинговий рік — придбання зерна на підприємствах корпорації. Як мінімум це зменшує якісно-кількісні та логістичні ризики», — наголосив керівник компанії.

Довідково: Сумарно 57 підрозділів-філій ДПЗКУ можуть зберігати понад 3,75 млн тонн зернових, у тому числі сумарні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів складають близько 2,8 млн тонн зернових вантажів на рік.

Прес-служба Мінагрополітики