Харківщина готова до весняної посівної кампанії та скористається форвардною програмою

15.03.2013
Харківщина готова до весняної посівної кампанії та скористається форвардною програмою

Стан підготовки Харківщини до проведення комплексу весняно-польових робіт у 2013 році був обговорений під час обласної наради, яка відбулася 15 березня на базі інституту рослинництва ім. Юр‘єва за ініціативи Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації.

Посівна кампанія в області розпочнеться через 10-14 днів, і як зазначив директор Департаменту АПР ОДА Віталій Панов, за сприятливих погодних умов у весняний і літній період на Харківщині очікується гарний урожай зернових.  Цього року влада зверне особливу увагу на господарства, на угіддях яких урожайність в минулому році була нижчою, ніж в середньому по області. «Таких господарств - 32% загальної кількості. Це дрібні і середні господарства, які з якихось причин не витримують сучасних аграрних вимог. Зараз добре розвинене агрокредитування, можна отримати кошти в рамках форвардних закупівель через державну продовольчо-зернову корпорацію України, тому всі господарства мають фінансові можливості закупити все необхідне для проведення посівної кампанії», - зазначив він.

Детально про умови форвардних закупівель зерна урожаю 2013 року присутнім на нараді заступникам голів РДА з питань розвитку агропромислового комплексу та начальникам районних управлінь АПР області розповів директор регіонального департаменту ДПЗКУ в Харківській області Артем Кравченко.

Всього на Харківщині для проведення посівної кампанії необхідно 47 тис. т насіння, вже заготовлено 55 тис. т. насіння, а також 60,1 тис. т мінеральних добрив (на 32% більше необхідного обсягу). Обсяг заготовленого дизпалива складає 24 тис. т, або 97% потреби. В області до весняно-польових робіт планується залучити 8,6 тис. тракторів, 3,7 тис. культиваторів, 2,9 тис. зернових сівалок, а також 1,1 тис. агрегатів для внесення гербіцидів. Вже відремонтована і готова до роботи майже вся техніка, в тому числі 98% тракторів.

У роботі обласної наради також взяв участь куратор Харківщини від Міністерства аграрної політики та продовольства України – директор Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій МінАПК Сергій Кадигроб.