Спростування інформації в ЗМІ щодо діяльності ПАТ «ДПЗКУ»

9.06.2015
Спростування інформації  в ЗМІ щодо діяльності ПАТ «ДПЗКУ»

Роз’яснення ПАТ «ДПЗКУ» з приводу публікації в засобах масової інформації

9 червня 2015 року видання «Голос UA» оприлюднило матеріал Ігоря Степанюка під назвою «ГПЗКУ: столик на двоих», який наповнений неправдивою та вигаданою інформацією. Підкреслюємо, що жодного інформаційного запиту від автора статті не надходило.

 З огляду на чималу кількість фактологічних помилок, недостовірних даних і некоректних припущень, ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» вважає за необхідне надати чергове роз’яснення з приводу своєї діяльності.

Зазначаємо, що наразі на всіх філіях держкорпорації проходить внутрішня ревізія, яка не проводилася об’єктивно вже протягом 2 років, в той час як акти щорічної інвентаризації переважно складалися формально або не складалися взагалі. Задля отримання достовірних даних залучена велика кількість працівників центрального офісу ПАТ «ДПЗКУ», які проводять стовідсоткову перевірку наявності зерна та матеріально-технічної бази на елеваторах корпорації. Це приурочено до початку нового маркетингового року та приймання зерна нового врожаю.

Треба наголосити, що інвентаризація проходить одночасно з перевіркою корпорації державною фінансовою інспекцією за дорученням прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка. Для цього створені спільні інспекторські групи, до яких входять керівники різних відділів і управлінь ДПЗКУ та співробітники обласних фінінспекцій.

Такі дії керівництва ПАТ «ДПЗКУ» викликали опір посадовців з філій, які працюють з часів “старої” команди. Адже за результатами перевірки їх діяльності за останні два роки можуть пройти не тільки кадрові зміни, а й відповідне реагування департаменту економічної безпеки корпорації і правоохоронних органів.

Так, нещодавно було встановлено, що на одній із філій держкорпорації директор з 2013 року приховував нестачу більше тисячі тонн соняшника. Зараз по даній справі вже відкрито кримінальне провадження. Доречі, за оборудками попередніх керівництв корпорації (2013-2014 рр.), правоохоронцями ведеться 102 кримінальні провадження та 21 матеріал наразі перебуває на розгляді правоохоронців, основна частина з яких ґрунтується на матеріалах, які були передані нинішнім менеджментом.

Слід відмітити, що новий топ-менеджмент компанії, який приступив до роботи з  2015 року, не ставив, спочатку, за мету змінювати директорів філій та сподівався, що наявні кваліфіковані спеціалісти зможуть працювати чесно та відкрито. Однак, факти, подібні до вищезгаданих, вимагали більш рішучих дій від керівництва ДПЗКУ. Вони викликали бурхливу реакцію та протидію серед осіб, які були причетні в минулому до “тіньових” схем в корпорації. Вони хочуть зберегти за собою “хлібні” місця та намагаються зробити це різними методами.

Одним із них і є даний матеріал - «ГПЗКУ: столик на двоих», опублікований 9 червня 2015 року у виданні «Голос UA», який  націлений на те, щоби скомпрометувати нове керівництво ДПЗКУ та їх активні дії.

Не відповідає дійсності навіть повідомлення автора статті, щодо начебто заключеного контракту з компанією «Great Bright Resources Limited» (Кайманові острови).

  ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» вкотре закликає до об’єктивності, виваженості, коректності та відповідальності при висвітленні в ЗМІ своєї діяльності.

Переконані, що пошук і роздмухування неіснуючих сенсацій, спотворення фактів на догоду політичній кон’юнктурі, зашкодить державним інтересам та позиціям України в цілому.

Прес-служба ПАТ "ДПЗКУ"