Аграрії Хмельниччини обговорили стан підготовки до посівної та форвардну програму ДПЗКУ

6.03.2013

Представницька нарада з питань розвитку сільських територій, зайнятості населення, матеріального забезпечення і проведення весняно-польових робіт відбулася вчора у  Хмельницькому.

На заході, що проходив у приміщенні обласної філармонії були присутні понад 750 учасників, серед них - голова облдержадміністрації В.С. Ядуха, керівники обласних служб, голови райдержадміністрацій та районних рад, начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, голови сільських і селищних рад, сільгоспвиробники та представники переробних підприємств Хмельниччини.

Перед початком наради відбулися консультативні зустрічі аграріїв з представниками державних органів, банків, науково-дослідних і освітніх установ. Відкриваючи пленарну частину заходу, голова облдержадміністрації Василь Ядуха проінформував присутніх про позитивні зрушення у розвитку АПК Хмельниччини. За його словами за останні два роки чистий прибуток сільськогосподарських підприємств регіону збільшився у 2,5 рази і минулого року становив майже 800 млн. гривень. Крім того, наголосив він, вперше в історії Хмельницької області забезпечено рекордний валовий збір зерна - 2,8 млн. тон. Разом з тим, керівник області відзначив ряд проблемних моментів, які турбують аграріїв і вимагають вирішення спільними зусиллями сільгоспвиробників та державних структур.

Питанням проведення комплексу весняно-польових робіт, забезпеченості сільгоспвиробників матеріально-технічними та фінансовими ресурсами були присвячені виступи посадовців Департаменту агропромислового комплексу ОДА. Зокрема, за словами заступника керівника цього відомства Володимира Кальніченка, «для проведення весняно-польових робіт цього року потреба у коштах складає понад 1,5 млрд. гривень. При цьому, дефіцит коштів складає 153 мільйони гривень».

Проблеми фінансування посівної кампанії  в контексті одного з найоптимальніших шляхів її вирішення торкнувся у своєму виступі заступник голови правління ПАТ «ДПЗКУ» Роберт Бровді. Він, зокрема, детально розповів про програму форвардних закупівель зерна урожаю 2013 року, яку розпочала реалізовувати ДПЗКУ. «Протягом наступних двох місяців поточного року зусиллями та грошовими коштами корпорації буде законтрактовано за форвардними угодами в регіонах України понад 2 млн. тонн  кукурудзи та пшениці», - наголосив він. 

Щодо умов та особливостей форвардної програми корпорації Роберт Бровді відзначив, - «перша і головна перевага форварду – це те, що грошові кошти сільгоспвиробнику надаються заздалегідь до початку посівних робіт. Аграрій має можливість вибрати ту культуру, яку він бажає посіяти, для того, щоб в подальшому гарантовано реалізувати її за форвардним контрактом. Друга перевага – це те, що сільгоспвиробник диверсифікує свої ризики вирощування врожаю шляхом його обов’язкового страхування. І третя перевага, це те, що він уже зараз може бути впевнений, що реалізує свій майбутній врожай за ринковими цінами».

Після наради сільгоспвиробники Хмельниччини отримали друковані інформаційні матеріали про форвардну програму ДПЗКУ, а також змогли проконсультуватись з питань практичної участі в ній.