ДПЗКУ в 2014 році виконала контракт на поставку кукурудзи в КНР - глава Мінагропроду

22.01.2015
ДПЗКУ в 2014 році виконала контракт на поставку кукурудзи в КНР - глава Мінагропроду

ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація" повністю виконала контракт 2014 року на поставку кукурудзи до Китаю в рамках Генерального кредитної угоди по експорту зерна з України.

"На початок грудня стан виконання контракту був не більше ніж 30%, контракт був під великою загрозою зриву. Кредитну лінію, яка надавалася під цей контракт - це $ 1,5 мільярдів, - мали право відкликати. Станом на сьогодні китайська сторона визнала виконання контракту. Нам вдалося в найкоротші терміни його виконати", - сказав міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко, виступаючи на засіданні комітету Верховної Ради з питань протидії та запобіганню корупції.

Міністр поінформував, що зараз ведуться переговори з китайською стороною щодо збільшення обсягів експорту кукурудзи в два рази.

"Зараз ми ведемо подальші переговори щодо збільшення обсягів цього контракту. Вже озвучені попередні цифри. Є бажання збільшити експорт кукурудзи в Китай майже в два рази", - сказав він.

За словами глави відомства, також ведуться переговори щодо відкриття китайського ринку для таких товарних позицій, як курятина і цукор.

"Китайська сторона готова до відкриття другої кредитної лінії на $ 1,5 мільярдів під розвиток аграрної інфраструктури (портових елеваторів, залізничних вагонів)", - сказав він.

За матеріалами ІА "Інтерфакс-Україна"