Братолюбівський елеватор підготувався до сезону на "Відмінно"

3.07.2014
Братолюбівський елеватор підготувався до сезону на

Все менше днів до відповідальної пори року – збирання врожаю. Хоча подекуди вже й жнивують. І постає безліч питань, з­поміж яких – зберігання та реалізація зерна. Багато аграріїв продають зерно відразу після жнив, але дехто притримує збіжжя до весни, сподіваючись, що ціна на нього все­таки зросте. У цій ситуації все більше звертаються до елеваторів, де можна безпечно зберігати урожай.

Партнерами сільгоспвиробників зі зберігання та реалізації зерна є елеватори. Саме тому напередодні чергової жнивної кампанії найпотужніше на аграрному ринку Публічне акціонерне товариство «Державна продовольчо­-зернова корпорація України» щорічно проводить День відчинених дверей. Наразі 10 червня на захід до ПАТ ДПЗКУ «Братолюбівський елеватор» зібралися представники влади і поклажодавці­, сільгоспвиробники – фермери та керівники підприємств. Завітав на День відчинених дверей і представник корпорації з Києва Олександр Стояновський.

Директор філії Ігор Артьомов презентував гостям можливості підприємства. Наголосив, що матеріальна база елеватора готова до маркетингового сезону і може розмістити завдяки своїм потужностям до 180 тисяч тонн збіжжя на зберігання.

Назвав і переваги: сьогодні "Державна продовольчо-­зернова корпорація" – це активний і висококонкурентний учасник зернового ринку, який має багаторічний досвід, дотримується оптимальної тарифної політики, гарантує високоякісне і вигідне зберігання та відвантаження зернових культур. Все ж сільгоспвиробники поцікавилися цінами на послуги, що їх надає елеватор. Як пояснив представник із Києва, з огляду на нинішні нестабільні обставини та підвищення курсу долара, ціни на послуги найімовірніше зростуть. Це буде з 1 липня, тобто з початку маркетингового року.

Після короткої пленарної частини учасники заходу оглянули матеріально­технічну базу Братолюбівського елеватора. Керівник та спеціалісти філії ПАТ ДПЗКУ розповіли й продемонстрували, що всі необхідні вимоги регламенту зернового складу виконано, лабораторію акредитовано, сертифікати відповідності отримано. Зокрема повідомили про реконструкцію автопідйомників, що дасть змогу приймати великовантажні зерновози.

Водночас спеціальна комісія перевірила готовність виробничо­технічної лабораторії, вагового господарства, зерносушилок, автопідйомників, силосних корпусів та приміщень для зберігання зерна тощо. Актом засвідчено відмінну готовність елеватора до нового маркетингового року.

Втім, стабільність успіху зернозберігального підприємства великою мірою залежить від того, наскільки інтенсивно використовуються його потужності. Для Братолюбівського елеватора це поки що проблема – торік він був завантажений приблизно на 45 відсотків. Певна річ, що кожен сьогодні рахує копійку, однак можливості елеватора зі зберігання, обробки та закупівель зернових, зернобобових та олійних культур вселяють надію на співпрацю з товаровиробниками, і є сподівання, що використовуватиметься весь його потенціал. Задля цього дирекція та колектив підприємства запевнили, що в міру можливостей працюватимуть над модернізацією зерносушарного та вагового обладнання, аби зменшити час приймання зерна, знизити собівартість його зберігання й водночас ефективно використовувати потужності.

Cільські новини