"Уманський елеватор" ДПЗКУ відкрив свої двері для аграріїв Черкащини

23.06.2014

Днями філія ПАТ «ДПЗКУ» «Уманський елеватор» провела День відкритих дверей. Серед учасників заходу – начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Артур Житніковський; керівники сільськогосподарських підприємств: ТОВ «Агроплант», ТОВ «Агрокомплекс-Вільшанка», ТОВ «Уманьхімагро», ТОВ «Агровіт» та ТОВ «Новий Світ Агро»; спеціалісти установ та організацій, чия діяльність тісно пов’язана з сільськогосподарським виробництвом.

Під час зустрічі інспекційна комісія, у складі заступника директора виробничо-технічного департаменту ПАТ Державної продовольчо-зернової корпорації України Леоніда Терещенка, інспекторів Черкаської державної сільськогосподарської інспекції та спеціалістів Уманського елеватора, здійснила прийомку матеріально-технічної бази Уманського елеватора щодо готовності до зберігання нового урожаю 2014 року.

Адміністрація елеватора продемонструвала оновлену виробничо-технічну базу, зокрема: новий пересувний пневморозвантажувач, потужністю в 25 т, сучасні енергомістки газові пальники на зерносушарках ДСП-32, оновлену систему термометрії в силосних корпусах. Усе це значно покращить контроль за якістю зернової продукції, яка зберігатиметься.

Крім того, учасники зустрічі мали змогу спостерігати на дільниці № 1 монтаж нових електронних автомобільних вагів, вантажопідйомністю в 80 т, із відкритою платформою, довжиною 22 метри, що дасть можливість приймати зерно із великовантажних зерновозів без габаритних обмежень.

Директор Уманського елеватора Іван Зрайло відзначив, що на підприємстві осучаснено зерносушарки та конвеєрні стрічки, ретельно обстежено засоби вимірювальної техніки, а в рамках програми з модернізації встановлено новий лабораторний прилад «Інфратек» 5-го покоління для визначення хімічних показників якості зерна експрес-методом. Висока точність приладу дасть можливість значно пришвидшити дослідження вмісту вологості, білка та клейковини. До речі, цими лабораторними пристроями донедавна були обладнані лише виробничо-технологічні лабораторії портових елеваторів.

Але, попри всі новинки, керівник підприємства зазначив, що це лише початок оновлення підприємства. Керівний склад не збирається зупинятися, розробляючи все нові й нові перспективні напрямки праці, націлені на покращення якості послуг, що, у свою чергу, безпосередньо впливає на об’єми заготівлі зернової продукції та скорочення часу на обслуговування клієнтів.

Спеціалісти управління агропромислового розвитку відзначили високий рівень готовності Уманського елеватора до прийому та зберігання урожаю 2014 року, адже аграрії району, як і в минулому році, очікують отримати валовий збір зернових не менше, ніж 300 тис. тонн, що потребуватиме технологічних послуг елеватора.

Черкаська ОДА