С. Сакіркін: Поточний маркетинговий рік стане рекордним з експорту українського борошна

16.06.2014
С. Сакіркін: Поточний маркетинговий рік стане рекордним з експорту українського борошна

«Поточний маркетинговий рік, ймовірно, стане рекордним з експорту українського борошна, - про це на міжнародній конференції «Зерновий форум-2014», що  розпочалась сьогодні в Одесі, повідомив начальник управління переробки ПАТ ДПЗКУ Сергій Сакіркін. За його словами, у 2013/2014 маркетинговому році підсумковий обсяг експорту може вирости до 230 тисяч тонн.

У своєму виступі на форумі він детально проаналізував ситуацію з українським експортом переробленої продукції. Зокрема, він повідомив, що «протягом останніх десяти сезонів виробництво борошна в Україні на великих підприємствах залишалося умовно стабільним, скорочуючись щорічно у зв'язку з демографічною ситуацією і змінами в продуктових звичках населення».

На думку Сергія Сакіркіна, «українським борошномелам вдається нарощувати обсяги експорту при щорічному зменшенні виробництва самого борошна. Результати нинішнього сезону дають підставу з оптимізмом дивитися на майбутній маркетинговий рік».

«До 2006/2007 маркетингового сезону включно обсяги експорту пшеничного борошна з України не перевищували 15 тисяч тонн, 2003/2004 МР відзначився мінімальним показником за звітний період – лише 3,2 тисячі тонн. Пізніше, протягом 2007/08 МР, експорт продукції значно збільшився і досяг рекордного показника у 222,8 тисяч тонн за підсумками сезону.

Це пояснюється результатом погодних катаклізмів - засухою в окремих країнах, але саме ці обставини підказали українським фахівцям борошномельної галузі новий напрямок діяльності. До минулого маркетингового сезону щорічно експортувалося трохи більше 100 тисяч тонн, а у 2012/13 маркетинговому сезоні обсяги експорту борошна зросли до 198,7 тисяч тонн продукції. І знову це було обумовлено несприятливими погодними умовами в окремих країнах світу».

За словами С. Сакіркіна, протягом поточного маркетингового сезону за липень-квітень вже експортовано понад 195 тисяч тонн борошна, що на 11% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Таким чином, якщо ця тенденція збережеться до липня 2014 року, за обсяг експорту може скласти 228,5 тисяч тонн за підсумками поточного сезону, що відповідає прогнозному показнику. І в цього показника немає жодного впливу складних погодних умов, як у попередні рекордні сезони

Нарощування експорту пшеничного борошна Сергій Сакіркін також пояснив «зміною географії поставок і збільшення товарних потоків у напрямку азіатських країн».

«Так, в липні-травні 2012/13 МР більше половини експортованого борошна поставлялося до країни СНД, близько третини - до Південно-Східної Азії і 13% - до Близького Сходу. За аналогічний період поточного маркетингового сезону частка поставок до країн СНД скоротився майже на 27% (понад 52 тисяч тонн), а до Азії - на 9,2% (18 тисяч тонн). При цьому частка експорту до країн Близького Сходу зросла до 31%, Східної Азії - до 9,%, з Китаєм - 32%», - докладніше зупинився на цьому начальник управління переробки ДПЗКУ.

На думку експерта, у поточному сезоні основними країнами-імпортерами вітчизняної продукції стали Китай, Молдова, Ізраїль, Сирія, Корея (КНДР), Індонезія, Палестина, Грузія, Азербайджан, Росія, Таїланд, Туркменістан, Філіппіни, Сьєрра-Леоне, Центральна Африканська Республіка, Білорусь та інші, тобто, географія поставок значно розширилася.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»