ПАТ «ДПЗКУ» звертає увагу аграріїв на спроби шахрайства навколо форвардної програми

28.05.2014
ПАТ «ДПЗКУ» звертає увагу аграріїв на спроби шахрайства навколо форвардної програми

За внутрішньою інформацією ПАТ «ДПЗКУ» останнім часом зафіксовано чисельні спроби третіх осіб, різного роду шахраїв отримати власну вигоду в рамках так званого «сприяння» при оформленні договорів поставки зерна майбутнього врожаю. Зокрема, має місце нав’язана аграріям думка стосовно обов’язкової і необхідної оплати «посередницьких послуг» для отримання сільгоспвиробниками  грошової допомоги за форвардною програмою ПАТ «ДПЗКУ». 

Наголошуємо на тому, що в жодному разі ДПЗКУ не звертається і не зверталася за послугами до будь-яких комерційних або приватних структур або інших «третіх осіб» для їхньої допомоги під час укладання договорів поставки зерна майбутнього врожаю. Вся програма підтримки вітчизняних аграріїв в рамках міжурядової угоди між Україною та Китаєм здійснюється виключно Державною продовольчо-зерновою корпорацією України як єдиним оператором цього проекту.

Для припинення спекуляцій і протидії шахрайським схемам навколо грошової допомоги аграріям на офіційному веб-сайті ДПЗКУ щодня розташовуватиметься інформація стосовно статусу договорів поставки зерна майбутнього врожаю (Додаток 1).

Нагадуємо, що в рамках інформаційно-роз'яснювальної роботи з укладання договорів поставки зерна майбутнього врожаю у центральному офісі ПАТ "ДПЗКУ" працює спеціальна "гаряча лінія" (044) 206-14-19 (з 10:00 до 17.00 по буднях), електронна адреса forward@pzcu.gov.ua.

Увага! Надання контрагентами неправдивих відомостей та інформації, яка цілком або частково не відповідає офіційному документу, повна або часткова зміна його змісту чи реквізитів шляхом виправлень, підчищень, дописок, витравлювань тощо, а також складання та видача завідомо неправдивих документів тягнуть за собою кримінальну відповідальність, передбачену Кримінальним Кодексом України.

У разі виявлення таких фактів матеріали, що отримала ПАТ «ДПЗКУ»,  будуть спрямовані  до правоохоронних органів.

Додаток 1. Статус договорів поставки зерна майбутнього врожаю станом на 28.05.2014 р.