Голова ДПЗКУ Петро Вовчук: «Події на Сході України та інші зовнішні фактори не впливають на стабільну роботу корпорації»

7.05.2014
Голова ДПЗКУ Петро Вовчук: «Події на Сході України та інші зовнішні фактори не впливають на стабільну роботу корпорації»

Через внутрішньополітичну кризу в  Україні та складні зовнішні фактори в ЗМІ останнім часом інтенсивно поширюється інформація про загрозу нашій країні як потужному аграрному експортеру.

Коментуючи заяви окремих ділових видань та інформаційних агентств стосовно можливих ризиків Україні як потужному аграрному експортеру, я хочу  повідомити наступне.

Ефективність роботи аграрної галузі залежить, насамперед, від стану проведення  польових робіт, успішності посівної, урожайності, злагодженої роботи сільськогосподарської інфраструктури при збиранні, переміщенні, збереженні, переробці та/або експорті врожаю.

І на реалізації кожного з цих етапів підприємства української аграрної галузі та держкорпорація демонструють стабільність. Наведемо цифри.

Станом на 7 травня поточного року ДПЗКУ відвантажила на експорт майже 2,8 мільйони тонн зернових. Триває форвардна компанія із закупівлі зернових культур урожаю 2014 р., протягом якої отримано більше 140 заявок від сільгоспвиробників на реалізацію більше, ніж 600 тисяч тонн збіжжя. Зазначу, що закупівля зерна майбутнього урожаю проходить досить активно. Авансовий платіж наразі складає 1000 гривень за тонну збіжжя, це помітна підтримка для дрібного або середнього аграрія. Крім того, присутність корпорації на ринку закупівель вбереже ринок від коливання цін, а українського сільгоспвиробника - від різкого зниження ціни на його продукцію.

Також наголошую на тому, що наразі всі підприємства держкорпорації працюють в штатному режимі, триває активна підготовка до нового маркетингового року. Певне фінансове скорочення витрат призвело до того, що закупівля обладнання імпортного виробництва частково призупинена, оскільки розрахунок проходить за валютні кошти, втім, обладнання вітчизняного виробництва активно закуповується і наразі реалізується більшість запланованих заходів з модернізації виробничих та сервісних потужностей на філіях ПАТ «ДПЗКУ», які буде завершено до початку нового маркетингового року (до 1 липня 2014 р.).

На обох портових елеваторах ДПЗКУ, в Одесі та Миколаєві, відбувається запланована реконструкція.

Сьогодні ДПЗКУ, в цілому, зберігає свої позиції в рейтингу експортерів зернових. З початку 2013/2014 маркетингового року через два термінали перевантажено близько двох мільйонів тонн зернових культур. Також акцентую увагу на тому, що держкорпорація  перебуває у ділових партнерських відносинах з нашими іноземними партнерами з країн Близького та Середнього Сходу, Східної та Південної Азії.

Корпорація нарощує обсяги експорту переробної продукції, відкриває нові напрямки експорту та напрацьовує нові контакти. Вітамінізоване борошно виробництва ПАТ «ДПЗКУ» експортується до Палестини, а комбікорми – до Ізраїлю.  

Аналізуючи фактор Криму в роботі галузі, можу зазначити наступне. Через анексію Криму ДПЗКУ тимчасово втратили три підприємства держкорпорації, що розташовані на півострові. На даний час корпорація приймає всі необхідні заходи для забезпечення збереження зазначених цілісно-майнових комплексів. В той же час, всім відомо, що півострів у нинішньому своєму стані не є зерновим краєм, наші інвестиційні стратегії передбачали розвивати там переробні потужності. Тому, в жодному разі, ДПЗКУ не втратила ані місткостей, ані елеваторних або переробних можливостей, навпаки, це саме Україна могла їм дати імпульс для розвитку.

Беручи до уваги все вищезазначене, звертаємося до представників ЗМІ і просимо бути їх обережними у висвітленні цифр і прогнозів, ретельно перевіряти інформацію, звертатись – у разі необхідності - за коментарями безпосередньо до фахівців ДПЗКУ та не користуватися інтерпретаціями очільників аграрних відомств сусідньої держави.

Наголошую: на сьогодні ми не бачимо жодних загроз у виконанні контракту з Китайською народною республікою та суттєвих перешкод для подальшого розвитку корпорації.