Голова правління ДПЗКУ Петро Вовчук: фінансові показники корпорації за 1 квартал обумовлюються значним коливанням валютного курсу

6.05.2014
Голова правління ДПЗКУ Петро Вовчук: фінансові показники корпорації за 1 квартал обумовлюються значним коливанням валютного курсу

За підсумками першого кварталу 2014 року фінансовий результат від операційної діяльності ДПЗКУ до оподаткування складає 673 млн.грн. Тобто, цю суму отримано за операційні послуги корпорації, за реалізацію її продукції, послуг зі зберігання, перевалки тощо.

У той же  час, з урахуванням інших витрат, що не пов’язані з операційною діяльністю ДПЗКУ, сума чистого збитку за звітній період становить 402,3  млн. гривень.

У своєму коментарі прес-службі голова правління держкорпорації Петро Вовчук зауважив, що такі різні фінансові показники обумовлюються значним коливанням доларового курсу в Україні, який ми спостерігали протягом останніх місяців. Враховуючи те, що на початку 1-го кварталу НБУ становив 7,99 грн. за 1 долар США, а на кінець кварталу – вже 10,99 грн., до фінансової звітності ДПЗКУ ввійшла зазначена різниця між отриманим валютним кредитом в доларах США (в розмірі 1,5 млрд) та частковим розміщення даних коштів в товарні запаси та залишки грошових коштів на поточних рахунках в гривні.

Таке стрімке зростання курсу не торкнулося залишків товарних запасів та грошових коштів в національній валюті, які залишилися без змін, а суму заборгованості по кредиту в національній валюті в балансі Товариства було збільшено згідно зростанню курсу НБУ (станом на дату закінчення першого кварталу 2014 року).

Таким чином, збиток ДПЗКУ пов’язано, виключно з різницею між однаковою кількістю одиниць іноземної валюти під час різних валютних курсів.

Також Петро Вовчук акцентував увагу на тому, що попередній топ-менеджмент ДПЗКУ зберігав оборотні активи корпорації в національній валюті у той час, коли їх можна і треба було більш активно використовувати для закупівлі необхідного обладнання для корпорації, інтенсивніше інвестувати в проекти зі створення аграрної інфраструктури ДПЗКУ тощо. Тобто, треба було вчасно вкладати ці грошові кошти в реальні проекти і активи.