Аграрії задоволені програмою форвардних закупівель ДПЗКУ

29.04.2014
Аграрії задоволені програмою форвардних закупівель ДПЗКУ

ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» продовжує виконувати перший етап програми форвардних закупівель зернових урожаю 2014 р. Процес оформлення заявок відбувається в центральному офісі ПАТ «ДПЗКУ» (м. Київ), по вулиці Саксаганського, 1.

Прес-служба корпорації поцікавилися у контрагентів  корпорації  їхньою думкою про закупівлі і пропозиції  ДПЗКУ.

"Я багато років є учасником програми форвардних закупівель, і тих, що проводить Аграрний фонд и тих, що пропонує ДПЗКУ, - поділився директор фермерського господарства «Родючість» (Кіровоградська область) Олег Яницький, -  з Аграрним фондом я майже вісім років укладаю угоди на поставку пшениці, з ДПЗКУ два роки – на кукурудзу.  Я задоволений тим, що держава, незважаючи на всю цю курсову нестабільність, пропонує аграріям такий зручний механізм підтримки, як форвард.  Банківські кредити – це 23%, плюс довга процедура оформлення, плюс фінансисти не хочуть давати грошові кошти навіть під заставу майбутнього урожаю. У випадку з форвардом ти порівняно швидко отримуєш оборотні кошти. Я, наприклад, планую одразу ж вкласти отриману суму у добрива та паливо-мастильні матеріали. Зараз хочу укласти контракт на півтори тисячі тонн кукурудзи. На власному досвіді переконався, що торік співпраця з ДПЗКУ була більш вигідною, ніж з іншими покупцями збіжжя, бо, з урахуванням авансового платежу на момент остаточного розрахунку мені вдалося отримати кращу ціну».

Василь Бондарчук, директор аграрного підприємства «Обрій» (Івано-Франківська область) теж висловив своє задоволення кампанією.

«Цього року я укладаю контракт на 1000 тонн кукурудзи, - розповів директор господарства, - форвардна кампанія від ДПЗКУ це – фактичний авансовий платіж для виробника, і ми із задоволенням користуємося цим державним механізмом.  Звичайно, ми хотіли, щоб остаточна поставка та розрахунок відбувалися у більш пізній час, наприклад у лютому, щоб ціна на збіжжі була вищою, але ми розуміємо, що наразі це неможливо, оскільки корпорація експортує це зерно далі».

«Я третій рік поспіль користуюся форвардною програмою, два з яких співпрацюю з ДПЗКУ, - розповів фермер із Снятина (Івано-Франківська область) Ярослав Тимофійченко, - звичайно, середній аграрій завжди буде задоволений можливістю взяти авансовий платіж: мати своєчасну грошову підтримку саме у період посівної для пального та добрив є великою допомогою для невеличких господарств. Головне, на мій погляд, чого сьогодні бракує українському аграрію-виробнику – нормального кредитування, якби воно було, ми б підняли не лише рослинництво, але й тваринництво».   

Свою думку про форвардну програму погодився висловити і Микола Худенко, директор фермерського господарства «Весна Агро», що на Сумщині. «Я неодноразово користувався програмою форвардних закупівель, і, у порівнянні з банківськими відсотками, вона є вигіднішою для виробника. Звичайно, європейський фермер має незрівнянно більші переваги у вигляді доплат за посіяний гектар, але ми розуміємо, що на цей час наша країна не має достатньо ресурсів.  Тож, наразі, ми отримуємо той мінімум, який може підняти нашу аграрну галузь: ціна під час жнив, яка б забезпечувала нашу рентабельність, адекватний відсоток кредитування під час посівної та нормальні умови лізингу. Завдяки вищезазначеному українське сільське господарство матиме шанс стати на ноги».

 Довідка: Форвардна кампанія ПАТ «ДПЗКУ» стартувала у квітні. ПАТ «ДПЗКУ», в рамках форвардної кампанії із закупівлі зернових урожаю 2014 р., прийняла понад 150 заявок від аграріїв на 558 тисяч тонн зерна.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»