На зустрічі української та китайської делегацій підтверджено подальшу співпрацю між Україною та КНР

1.04.2014
На зустрічі української та китайської делегацій підтверджено подальшу співпрацю між Україною та КНР

Сьогодні відбулася зустріч Міністра аграрної політики та продовольства України Ігора Швайки і директорів ключових департаментів Мінагрополітики з делегацією КНР в складі представників китайського корпорації CCEC, яка є партнером України в реалізації контракту на постачання аграрної продукції до Китаю.  Делегацію очолила  віце-президент CCEC Ян Цзін.

З української сторони участь у переговорах взяли голова правління ПАТ «ДПЗКУ» Петро Вовчук, радник голови правління Василь Цегельник та начальник відділу укладання договорів та біржової торгівлі департаменту зовнішньоекономічної діяльності ГТЕФ ПАТ «ДПЗКУ» Василь Гуров.

На зустрічі Ігор Швайка та віце-президент CCEC Ян Цзін заявили про незмінність курсу на продовження китайсько-української співпраці, підтвердили взаємне виконання всіх зобов’язань, висловили впевненість у подальшій успішній реалізації проекту та максимальну активізацію раніше досягнутих домовленостей між держкорпорацією та китайською компанією.

«Зі свого боку я даю гарантії виконання контракту, дотримання всіх об’ємів, які були задекларовані та пропоную обговорити прозору процедуру ціноутворення»,  - наголосив Міністр Ігор Швайка, підкресливши важливість однакового трактування виконання кожного пункту контракту.

Також, для вирішення спірних питань, прийняли рішення створити спільну робочу групу, до складу якої увійдуть представники ПАТ «ДПЗКУ» та корпорації CCEC. Вона працюватиме з 3 до 10 квітня поточного року та запропонує сторонам спільне правове бачення окремих питань контракту та варіанти їх вирішення. 

«Завдяки створенню робочої групи кожна зі сторін запропонує своє бачення та правове обґрунтування, але жодне рішення не повинно стати перешкодою для розвитку наших ділових взаємовідносин», - зауважив Ігор Швайка.

Українські переговорники повідомили також, що Україна готує низку пропозицій для поглиблення співпраці з КНР, зокрема, для виконання другої частини контракту, яка стосується придбання китайських товарів.

У свою чергу, віце-президент Ян Цзін запевнила, що китайський ринок відкритий для українського зерна та заявила, що під час її зустрічей у Міністерстві агрополітики та Міністерстві зовнішніх справ Китаю китайські чиновники висловили бажання продовжити співпрацю із Україною та ПАТ «ДПЗКУ» в рамках реалізації спільних інвестиційних проектів.

У своєму виступі Голова правління ПАТ «ДПЗКУ» Петро Вовчук запевнив представників корпорації CCEC у виконанні контракту, повідомив про початок форвардних закупівель зернових урожаю 2014 р. та підкреслив, що Україна зацікавлена у постачанні до КНР всієї лінійки української аграрної продукції, зокрема, олії та продуктів переробки зернових.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»

фото: telegraf.com.ua