ПАТ "ДПЗКУ" виконує всі зобов’язання в рамках кредитних і торгових угод з Китаєм

25.02.2014
ПАТ

Учора в окремих засобах масової інформації з’явились повідомлення про  те, що Китай нібито судитиметься з Україною з приводу виконання кредитних угод на поставку зерна. Такі повідомлення не відповідають дійсності, містять некоректні інтерпретації фактів та невірні висновки. 

По-перше,  згідно кредитних угод з Ексімбанком КНР для закупівлі та експорту українського зерна ПАТ "ДПЗКУ" залучила 1,5 млрд. дол. США (а не 3 млрд. як йдеться у повідомленнях). Використання цих коштів відбувається траншами та з дотриманням усіх процедур контролю з української та китайської сторін, передбачених для такого рівня угод. Інша ж частина кредитних коштів КНР в обсязі 1,5 млрд. дол. США, передбачена для імпорту товарів та послуг китайського виробництва, поки що не надходила.   

По-друге, держкорпорація не діяла і не діє "в обхід" кредитних та торгових угод з КНР. У відповідності до угод з китайським оператором ССЕС, держкорпорація може здійснювати експортні поставки зерна, як безпосередньо до КНР, так і на ринки інших країн.

ПАТ "ДПЗКУ" не отримувала жодних позовних вимог до Лондонського міжнародного арбітражного суду (LCIA) і не вбачає підстав для їх подання. Поставки зерна в інші країни не суперечать двостороннім угодам й зумовлені об’єктивними причинами. Адже до грудня 2013 року з України на ринок КНР могла поставлятись виключно кукурудза, імпорт якої регламентований в цій країні за обсягами і квотами. Про це неодноразово повідомлялось у ЗМІ і жодної сенсації тут немає.

По-третє, обидві сторони з самого початку домовились уникати судових суперечок. Вирішення дискусійних і спірних питань між ПАТ «ДПЗКУ» та її китайськими партнерами, відбувається шляхом переговорів, консультацій, укладання додаткових угод та меморандумів, в тому числі із залученням незалежних експертів і арбітрів. Ці позасудові процедури є загальноприйнятими у міжнародній торговій практиці, відбуваються за взаємною згодою та в інтересах обох сторін і не ставлять під сумнів подальше виконання угод.       

По-четверте, ПАТ "ДПЗКУ" своєчасно і в повному обсязі виконує зобов'язання як з обслуговування кредиту, так і з дотримання графіку експортних поставок зерна. Так, із запланованих для експорту на 2013/2014 маркетинговий рік (з 01.07.2013 по 01.07.2014 р.)  4 млн. тонн зерна, станом на 25 лютого 2014 року держкорпорацією фактично відвантажено за торговими угодами з КНР 2,6 млн. тонн, з яких понад 0,3 млн. тонн безпосередньо на внутрішній ринок Китаю. Після нещодавнього отримання Україною фітосанітарних протоколів на експорт ячменю і сої, поставки зернових ПАТ «ДПЗКУ» до КНР протягом 2014 року зростатимуть.

Таким чином, вести мову про ризики невиконання з української сторони кредитних і торгових угод з КНР немає підстав. Ні про які збитки чи порушення інтересів держави не йдеться. Держкорпорація високо цінує стратегічну співпрацю з китайськими партнерами і зробить все можливе для її успішної реалізації в майбутньому.

ПАТ "ДПЗКУ" звертається з проханням до громадських діячів та ЗМІ утриматись від поширення неперевірених даних і некоректних коментарів, які можуть завдати шкоди українсько-китайському співробітництву в аграрній і торговельній сфері.

Держкорпорація готує звернення до Генеральної прокуратури та МЗС України з наданням усіх підтверджуючих документів для уникнення будь-яких інформаційних спекуляцій та забезпечення умов щодо подальшого планомірного виконання українсько-китайських угод.

 

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»