В ході модернізації підприємств ДПЗКУ вітчизняні виробники отримають нові замовлення

19.02.2014
В ході модернізації підприємств ДПЗКУ вітчизняні виробники 
отримають нові замовлення

ПАТ «ДПЗКУ» визначила виробників-постачальників та підрядників для робіт, які виконуватимуться на підприємствах держкорпорації в рамках  заходів з оновлення та реконструкції власних виробничих і сервісних потужностей, передбачених «Планом капітальних інвестицій ПАТ «ДПЗКУ» на 1-е півріччя 2014 року». Про це повідомив директор департаменту капітального будівництва корпорації Олександр Журід.

«Роботи з капітального будівництва та технологічної модернізації ДПЗКУ дадуть замовлення для цілої низки українських підприємств. Наприклад  одинадцять автомобільних та шість залізничних вагів на елеваторах корпорації встановлюватиме компанія з Дніпропетровська, яка виграла тендер», - зазначив він у коментарі.   

«Ковшові машини-завантажувачі для елеваторів корпорації виготовлятиме й постачатиме Подільський машинобудівний завод ім. Кірова (Вінницька область). Сепаратори виготовлятиме Хорольський механічний завод (Полтавська область), шість з яких він обіцяє поставити упродовж березня, п’ять – у квітні», - розповів Олександр Журід.  Також  директор департаменту повідомив, що Хорольський завод почав виготовляти й сушарне обладнання. Відтак, найближчим часом фахівці корпорації планують оглянути в дії перші полтавські сушарки, що придбані іншими компаніями.

«Три українські виробники виготовлятимуть авторозвантажувачі для наших підприємств. І, зрештою, саме вітчизняні компанії-підрядники виконуватимуть  всі ремонтно-будівельні роботи», - зазначив керівник департаменту, - вже практично завершено проект реконструкції Миколаївського портового елеватору, роботи тут розпочнуться в березні. Також вітчизняні проектні організації працюють зараз на Одеському КХП, де розглядається можливість реконструкції борошномельного заводу і на Бровківському хлібоприймальному підприємстві (Житомирська область), де заплановано будівництво нового елеватора».

Олександр Журід наголосив, що  для елеваторів ДПЗКУ закупляється лише те імпортне обладнання, яке не виробляється в Україні взагалі, або вітчизняні аналоги якого не відповідають технічним вимогам підприємств корпорації. Він вважає, що більшість елеваторів ДПЗКУ будувалися з великим запасом міцності, залізобетонні стіни добре зберігають якісні характеристики зерна у будь-яку пору року.  Тож реконструкція та ремонт елеваторів дадуть змогу використовувати їх ще протягом десятиріч, а  держава, таким чином, й надалі залишатиметься надійним партнером для сільгоспвиробників у сфері зберігання та переробки зернових.

Прес-служба  ПАТ «ДПЗКУ»

фото: idlccompany.com