Затверджено план капітальних інвестицій ДПЗКУ на 1-е півріччя 2014 року

27.01.2014
Затверджено план капітальних інвестицій  ДПЗКУ на 1-е півріччя 2014 року

ПАТ «ДПЗКУ» протягом першого півріччя 2014 року здійснюватиме масштабні заходи з оновлення та реконструкції власних виробничих і сервісних потужностей. Перелік і кошторис цих заходів затверджено днями окремим документом - «Планом капітальних інвестицій ПАТ «ДПЗКУ» на 1-е півріччя 2014 року». Про це повідомив директор департаменту капітального будівництва корпорації Олександр Журід.

За його словами, упродовж півріччя корпорація планує спрямувати на капітальні інвестиції майже 93 мільйони гривень, з яких 26 мільйонів піде власне на ремонт підприємств, а решта – на технологічну модернізацію. Зокрема, для філій ПАТ «ДПЗКУ» заплановано закупівлю 6 сушарок, 10 авторозвантажувачів, заміну 11 автоваг, 6 залізничних ваг та 10 сепараторів. Також планується масштабна закупівля лабораторного обладнання.

Загалом корпорація має закупити виробниче обладнання на 29 мільйонів гривень, що дозволить збільшити пропускну здатність філій за операціями із зерном, підвищити їх фінансово-господарську ефективність та конкурентоздатність. Частина інвестицій буде використана на ремонт та дообладнання двох портових елеваторів. «Враховуючи важливість забезпечення стабільної роботи підприємств, які здійснюють експортні відвантаження зернових, буде проведено модернізацію Миколаївського портового елеватора та Одеського зернового терміналу на суму відповідно 12 та 8 мільйонів гривень», - розповів Олександр Журід. Днями, за його словами, завершиться розробка проекту реконструкції портового підприємства у Миколаєві, а з 15 лютого розпочнуться будівельні роботи, які планується завершити до початку нового маркетингового сезону. Таким чином, очікується збільшити річну потужність з перевалки Миколаївського портового елеватора на 500 тисяч тонн. Ще в 7 мільйонів гривень обійдеться модернізація сушарок та запровадження сучасної системи обліку електроенергії.

За словами директора департаменту капбудівництва, у лютому розпочнуться також роботи і на філії «Одеський зерновий термінал». Результатом її стане можливість розвантаження, щонайменше, восьми вагонів одночасно. Для підвищення показників оборотності зернових вантажів, тут планується розділити процеси приймання-розвантаження залізницею і автотранспортом, а також встановити на додаткові зернові ємності на 40 тис. тонн.

На капітальне будівництво заплановано спрямувати 8,6 мільйона гривень. За ці кошти планується розпочати будівництво елеватора у Бровках (Житомирська область) та виконати проектні та будівельні роботи із встановлення нового обладнання. В даний час департаментом капбудівництва корпорації ведеться робота із вивчення ринку необхідного обладнання, визначаються його потенційні постачальники.

Згідно затвердженого плану капінвестицій, всі передбачені ним роботи проводитимуться за власні кошти корпорації, отримані від заготівельної та експортної діяльності, і мають бути завершені до 10 червня 2014 року.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»

 фото: telegraph.co.uk