ДПЗКУ приймає елеватори ДАК «Хліб України»

23.01.2014
ДПЗКУ приймає елеватори ДАК «Хліб України»

Днями Міністерство аграрної політики та продовольства України затвердило акти-приймання ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» перших 8-ми з 16-ти цілісних майнових комплексів – колишніх  підприємств ДАК «Хліб України».

Нагадаємо, що включення  колишніх шістнадцяти дочірніх підприємств ДАК «Хліб України» до складу ПАТ «ДПЗКУ» відбувається на виконання Постанови Кабінету Міністрів  № 626 від 24.07.2013 р, яка була офіційно опублікована 13.09.2013 р.

Таким чином, половину з передбачених урядовою постановою №626 елеваторів уже передано корпорації. Щодо решти 8-ми підприємств процедура передачі триває. Вищезгадані майнові комплекси буде або приєднано до діючих філій корпорації (саме за цією моделлю до філії ПАТ «ДПЗКУ» Харківський комбінат хлібопродуктів №2 приєднується ЦМК «Торговий дім «Золотий колос»), або створено ж нові філії  держкорпорації, яким  передаватимуть майно та обладнання ліквідованих підприємств ДАК «Хліб України».

«Завершення переходу до ДПЗКУ останніх шістнадцяти з мережі державних елеваторів стане важливою подією для аграрного сектору України,  - прокоментував голова Правління корпорації Ігор Якубович, - Діяльність корпорації довела, що державні елеватори, які будувалися поблизу постачальників зерна, мають транспортну інфраструктуру та обсяги готових ємностей, здатні значно збільшити саме державні логістичні потужності й допомогти українському селу. За мінімальних фінансових вкладень корпорація продемонструвала, що держава може бути не лише активним й ефективним учасником аграрного ринку, але й на рівних конкурувати із приватними агрохолдингами».

На думку голови Правління, найкращим показником роботи є те, що мережа елеваторів змогла стати виконавцем найбільшого міждержавного контракту з постачання зерна, а подальші капітальний ремонт підприємств та збільшення географії їх розташування, зробить державну елеваторну структуру найпотужнішою в Україні.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»