Інвестиційні плани ПАТ «ДПЗКУ» наповнюються конкретним змістом

17.12.2013
Інвестиційні плани ПАТ «ДПЗКУ» наповнюються конкретним змістом

Днями з Китаю повернулася робоча група ПАТ «ДПЗКУ», метою візиту якої було узгодження плану інвестицій у модернізацію елеваторів корпорації, а також вивчення зразків технологічного обладнання китайських та розташованих у КНР світових виробників. Про це повідомив керівник робочої групи, директор виробничо-технічного департаменту корпорації Олександр Гапон.

За його словами, «планом інвестицій в елеваторне господарство ДПЗКУ передбачена закупівля силосних місткостей, зерносушильного, лабораторного, борошномельного, зернопереробного обладнання на кожне підприємство держкорпорації». «Я переконаний, що наші державні елеватори ще не мали такої системної програми оновлення  не лише в період незалежності, а навіть коли були частиною радянського народногосподарського комплексу», -  переконаний Олександр Гапон.

Директор виробничо-технічного департаменту розповів також, що в ході першого етапу модернізації відбуватиметься придбання зерноочисного, зерносушарного обладнання та грануляторів для млинів. Загалом на сьогодні підприємства держкорпорації потребують встановлення понад 30-ти зерносушарок. Під час робочої поїздки фахівці корпорації надали китайським партнерам технічні завдання щодо обладнання, яке слід виготовити для потреб  ПАТ«ДПЗКУ». В першу чергу очікується отримання цінових пропозицій щодо зерносушарок, а далі – обладнання для борошномельних підприємств. 

Олександр Гапон повідомив також, що поїздка в Китай не обмежилася роботою над виконанням інвестиційних планів  щодо модернізації та технологічного переоснащення  діючих підприємств корпорації.  З боку китайських партнерів отримано пропозиції стосовно будівництва трьох нових елеваторів з повним комплексом послуг на місці існуючих зернозбергальних потужностей «Бровківського хлібоприймального підприємства» (Житомирська область), «Хлібної бази № 83» (Чернігівська область) та «Лубенського насіннєобробного заводу» (Полтавська область).

На переконання директора виробничо-технічного департаменту, використання діючих, хоч і зношених елеваторних конструкцій є технологічно і технічно обґрунтованим. «Як  виробничник-практик , можу стверджувати, що залізобетонні елеватори дуже практичні. Зерно у них не піддається впливу високих та низьких температур, тож може зберігатися протягом кількох років.  Якщо ми знизимо енергомісткість, введемо в експлуатацію нові лінії, обладнаємо споруду високоякісною технікою, то держава отримає недорогий, але сучасний та надзвичайно надійний елеватор», - переконаний Олександр Гапон. 

 

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»