У лютому 2014 року ДПЗКУ приступить до нових форвардних закупівель

5.12.2013
У лютому 2014 року ДПЗКУ приступить до нових форвардних закупівель

З лютого Державна продовольчо-зернова корпорація розпочне закупівлі зерна майбутнього врожаю. Планується, що державний оператор закупить понад 1 мільйон тонн збіжжя за форвардними контрактами та ще 1 – по спотовим. Здебільшого це буде кукурудза, яку активно купують торговельні партнери України. Усього ж на форвардні та спотові закупівлі планується виділити близько 4 мільярдів гривень. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк в інтерв’ю інформаційному агентству «УНІАН».

«Форвардну програму  ДПЗКУ розпочне у лютому 2014 року і планує  в ході неї закупити понад 1 мільйон тонн зерна. Також 1 мільйон тонн буде закуплено за спотовими контрактами. Враховуючи те, що експортні контракти корпорації орієнтовані, здебільшого, на кукурудзу, то в основному її і будемо закупляти. Загалом на форвардні та спотові закупівлі зернових ДПЗКУ зможе виділити до 4 мільярдів гривень», - повідомив глава відомства.

Також Микола Присяжнюк раніше повідомляв, що до форвардних закупівель приступив і Аграрний фонд. Він планує законтрактувати 1,2 мільйона тонн зерна урожаю 2014 року, зокрема продовольчого пшениці, жита та фуражного ячменю. Усього Аграрний фонд може направити на форвардні закупівлі близько 2 мільярдів гривень.

«На сьогоднішній день Аграрний фонд вже розпочав закупівлі – у його планах закупити 1 мільйон 200 тисяч тонн зерна. Це допоможе гарантувати забезпечення продовольчої безпеки, а також мінімізувати цінові коливання на внутрішньому ринку. Окрім цього такі механізми дають можливість доступу аграріїв до більш дешевих коштів у період високих відсоткових ставок комерційних банків», - заявив Міністр.

Прес-служба Мінагрополітики