Експортні поставки за кредитними угодами з КНР йдуть за планом – Міністр

29.11.2013
Експортні поставки за кредитними угодами з КНР йдуть за планом – Міністр

Коментуючи виданню «Капітал» стан виконання українсько-китайських проектів в частині поставки зернових, Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк відзначив, що Державна продовольча зернова корпорація України наразі своєчасно виконує свої зобов'язання.

«Що стосується поставок продукції по кредиту, ми йдемо за планом. Перша частина в обсязі 2 млн. т повинна бути поставлена ​​до 1 січня 2014 р. Експортовано вже 1,4 млн. т», - повідомив він.  «Стосовно другої частини кредитної угоди, я не очікував, що вона буде такою складною: вибирати продукцію, яка принесла б користь, виявилося непросто. Так, можна було б бездумно пустити 1,5 млрд. дол. за вітром. Але ми зараз у пошуках. Працюємо над реконструкцією лінійних і портових елеваторів, які зараз є у Держкорпорації. Також можливо приступимо до будівництва припортового елеватора в Іллічівську», - відзначив Микола Присяжнюк.

Стосовно можливого спрямування кредитних коштів на придбання вагонів-зерновозів, міністр зауважив, що «такий варіант є, однак маємо гучну дискусію. Вітчизняні вагонобудівні заводи простоюють, але стимулювати власне виробництво немає змоги. Ми отримали замкнуте коло: вагони потрібні, але неправильно завозити їх з-за кордону».

Одним з резонансних питань, навколо якого нагромадилось чимало вигадок та міфів, є місце українських земель в реалізації спільних проектів з КНР. З цього приводу Міністр аграрної політики та продовольства чітко роз’яснив, -  «КНР ніколи не заявляла, що їм потрібна наша земля. І я б на їх місці так само вчинив . Земля - ​​це ризик, сьогодні урожай, завтра - неврожай. А так вони дали нам гроші взамін на зобов'язання постачати їм продукцію. Навіщо їм ризики?».

За матеріалами видання «Капітал»

                                                                                                               Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»

фото: minagro.gov.ua