Філія ПАТ «ДПЗКУ» Партизанський елеватор святкує своє 90-річчя

29.11.2013
Філія ПАТ «ДПЗКУ» Партизанський елеватор святкує своє 90-річчя

«Партизанському елеватору» (філія ПАТ «ДПЗКУ» в Херсонській області) сьогодні виповнюється 90 років від дня заснування. Розташований в зоні ризикованого землеробства,  цей елеватор може бути ілюстрацією тези, що розумне ставлення до державної власності надає можливість ефективно використовувати потужності протягом багатьох десятків років».

«Я вважаю, що оновлення потужностей та налагодження ефективної роботи державних елеваторів –  перспективна та дуже потрібна справа, - сказав з нагоди 90-річчя елеватора голова правління ПАТ «ДПЗКУ» Ігор Якубович, - наявність державних підприємств на аграрному ринку підставляє плече сільськогосподарським підприємствам та фермерам, робить державу учасником важливого процесу переробки  зернових, яка, в такий спосіб, залишає за собою контроль  над продовольчою безпекою країни». Ігор Якубович переконаний, що в період значного збільшення виробництва зерна в Україні модернізовані потужності державного сегменту галузі відіграють важливу роль.

«Наш елеватор  перебуває у непростих умовах, і в 90 років його не можна вважати лідером серед підприємств ПАТ «ДПЗКУ». Але у цьому році приріст з приймання зернових склав  500 %, - повідомляє директор Партизанського елеватора Павло Кравчук, - якби  історія аграрної галузі в Україні складалася більш спокійно, то він би пройшов не одну модернізацію і став би брендом, ознакою чогось стабільного та незмінного для селянина Херсонщини. Втім, і  зараз державні елеватори і наш, зокрема користується довірою аграріїв».

Директор елеватора наголосив, що керівництво ПАТ «ДПЗКУ» та колектив підприємства працюватимуть над модернізацією зерносушарного та вагового обладнання, і це надасть змогу знизити собівартість, призведе до зростання надходження зерна та збільшить пул сільгоспвиробників Херсонщини, зацікавлених у співпраці з Партизанським елеватором.  

29-го листопада на підприємстві відбудуться урочисті святкування з нагоди ювілею, а працівники елеватору будуть нагороджені грамотами Херсонської ОДА.

 

Довідка:

Партизанський елеватор було збудовано 1923 року. Тоді він мав статус заготівельного пункту, зерно зберігалося у двох амбрах, а розвантажували його з підвід одинадцять робітників підприємства. В сорокових роках 20-го століття зерно сюди привозили підводами,  вагони розвантажувалися вручну, загальна місткість елеватора становила 5 тисяч тонн, але елеватор вже мав власну лабораторію. Під час окупації елеватор спалили, а 1943 року його знову відбудовано.

Назву «Партизанського» елеватор отримав 1954 року. Протягом наступних років триває активна його механізація та збільшення потужностей, в 1986 році пройшла масштабна реконструкція елеватора, тоді підприємство  могло приймати 123 тис. тонн.  До початку 90-х років він щосезону приймає понад 90 тисяч тон зерна. Сьогодні «Партизанський елеватор» займається прийманням, зберіганням  та обробкою зернових та олійних культур.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»