Нова сушарка на Тернопільщині: на філіях ДПЗКУ триває модернізація обладнання

25.11.2013
Нова сушарка на Тернопільщині: на філіях ДПЗКУ триває модернізація обладнання

Минулого тижня на «Тернопільському комбінаті хлібопродуктів» (філія ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України»)  введено в дію нову зерносушарку американського виробництва SUKUP TE 2452 потужністю 450 тонн на добу.

«Нові сушильні потужності дозволять суттєво змінити економіку підприємства, - прокоментував цю подію директор філії В’ячеслав Гроза, - Встановлене обладнання на 100% збільшить сушильні потужності комбінату, а також дозволить на 350-400 тон наростити добовий обсяг надходження зерна. Рівень прибутковості нової сушарки дасть змогу підприємству протягом сезону до

В’ячеслав Гроза повідомив, що встановлення нового обладнання та його адаптація тривали близько двох місяців. І результати мають уже найближчим часом зможуть оцінити і персонал, і аграрії. «Нам привозять зерно і великі аграрні підприємства, і дрібні господарства, які не маючи власних потужностей з його доробки, чи не вперше отримують таку якість за доступною ціною», - резюмує він.  На переконання директора Тернопільського КХП, «встановлення сушарки, в період заготівель, коли через дощі вологість зернових сягає 30% - дуже своєчасний крок. На новому обладнанні сушіння зерна може варіюватися від 38 до 120 градусів, що дозволяє використовувати зерносушарку для сушіння фуражного, проводольчого та насіннєвого зерна всіх основних зернових культур – пшениці, жита, ячменю, вівса, сої, кукурудзи та інших».
 
Встановлення обладнання на Тернопільському КХП відбулося в рамках програми модернізації  елеваторного господарства ПАТ «ДПЗКУ». Окрім Тернопільського підприємства, нові сушарки  встановлені філіях «Уманський елеватор», «Хлібна база № 78» (Кіровоградська обл.), «Хлібна база № 86» (Черкаська обл.), «Пирятинський КХП» (Полтавська обл.), «Кременчуцький КХП» та «Сумський КХП».
 
Довідка: Тернопільський КХП заснований у 1939 році має обсяги зберігання близько 41 тисячі тонн зернових, елеваторне господарство та млинний завод потужністю 170 тонн переробки зерна пшениці на добу. 
 
Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»