Олександр Цибульщак: «В Україні достатньо продовольчої пшениці для забезпечення продовольчої безпеки країни»

2.11.2012
Олександр Цибульщак: «В Україні достатньо продовольчої пшениці для забезпечення продовольчої безпеки країни»

З початку нового 2012/2013 маркетингового року (МР) на заготівельні філії ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ПАТ «ДПЗКУ») надійшло понад 1 432 тис. тонн зерна нового урожаю. Через портові елеватори відвантажено понад 348,9 тис. тонн зерна. Про це повідомив Голова правління ПАТ "ДПЗКУ" Олександр Цибульщак.

Зокрема, він зазначив, що «до засік корпорації надійшло 615,3 тисяч тонн пшениці, 46,9 тисяч тонн жита, 124,9 тисяч тонн ячменю, 186,4 тисяч тонн соняшнику та 351,4 тисяч тонн кукурудзи. Також на філіях Державної продовольчо-зернової корпорації зберігається просо, овес, гречка, горох, соя, ріпак. Темпи заготівлі зернових знаходяться на рівні минулого року».

За словами Голови правління ПАТ "ДПЗКУ", отриманий цьогоріч урожай зернових є одним із кращих за роки незалежності. Він наголосив, що в Україні достатньо продовольчої пшениці та інших видів зерна, які забезпечать продовольчу безпеку країни. Також Олександр Цибульщак додав, що на філіях ПАТ "ДПЗКУ" продовжується виробництво борошна.

"З початку нового 2012/2013 маркетингового року на філіях Державної продовольчо-зернової корпорації вироблено 37, 3 тисяч тонн пшеничного та 12,3 тисяч тонн житнього борошна. Загалом за поточний маркетинговий рік корпорація планує виробити 245 тисяч тонн пшеничного та 47 тисяч тонн житнього борошна", − зазначив Олександр Цибульщак.

Нагадаємо, що загальна робоча місткість 44 підрозділів-філій Державної продовольчо-зернової корпорації України» складає 3 461 тис. тонн, у тому числі сумарні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів – 2 380 тис. тонн зернових вантажів на рік.