ПАТ "ДПЗКУ" відвантажила на експорт 1 млн. тонн зерна

8.11.2013
ПАТ

ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» відвантажила на експорт у рамках китайських кредитних і торговельних угод 1 млн. тонн зерна. Про це 7 листопада 2013 року в ексклюзивному коментарі ІА «АПК-Інформ » повідомив перший заступник голови правління корпорації Роберт Бровді .

«Увесь цей обсяг експортований в рамках китайських кредитних і торговельних угод ДПЗКУ, які, нагадаю, передбачають поставки як безпосередньо на ринок КНР, так і на ринки інших країн», - пояснив він.

Роберт Бровді  уточнив також, що експорт зернових безпосередньо у Китай розпочався наприкінці жовтня поточного року, коли ПАТ "ДПЗКУ" відвантажила перший Panamax із 53 тис. тонн кукурудзи. На сьогоднішній день під навантаженням для КНР знаходитися наступне судно із зазначеною зерновою культурою.

При цьому перший заступник голови правління ПАТ "ДПЗКУ" відзначив, що, відповідно до кредитних і торговельних угод з китайськими партнерами у 2013/14 маркетинговому році корпорація експортує 4 млн. тонн зернових.

«Зі свого боку корпорація зацікавлена ​​і буде робити все від неї залежне, щоб із зазначеного обсягу максимум зерна було поставлено саме на китайський ринок», - наголосив він. Водночас, Роберт Бровді висловив сподівання, що ДПЗКУ, окрім кукурудзи, незабаром зможе поставляти в Китай інші зернові культури.

«Поки що, безпосередньо на китайський ринок можливі поставки лише української кукурудзи. Як відомо, вже парафовані угоди щодо карантинної сертифікації у КНР українського ячменю та сої. І як тільки остаточні документи будуть підписані, можна буде вести мову про експорт і цих культур. Після цього, з урахуванням активної і послідовної позиції Міністерства аграрної політики та продовольства України, будемо сподіватися на оперативне вирішення питання про експорт у КНР української пшениці» , - підсумував він.

 

ІА "АПК-Інформ"