ПАТ «ДПЗКУ» продовжує виходити на нові ринки

9.09.2013
ПАТ «ДПЗКУ» продовжує виходити на нові ринки

Нещодавно ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» завершила проходження тривалого процесу сертифікації на відповідність Європейським вимогам постачальника сировини для виробництва біопалива.

Як наслідок, 25 серпня 2013 року корпорацією був отриманий сертифікат і реєстраційний номер Міжнародної системи забезпечення стійкості біоенергетики RBSA (RED Bioenergy Sustainability Assurance),  який є обов’язковим для постачальників органічної сировини на біопаливо щоб відповідати вимогам Євросоюзу, а саме Директиві RED (Renewable Energy Directive) з відновлюваної енергії 2009/28/ЕС.  

За словами голови правління ПАТ «ДПЗКУ» Ігоря Якубовича, отримання сертифікату RBSA свідчить про досягнутий високий професійний рівень корпорації, як експортера зернових, а також про можливість значно розширити збут вітчизняної рослинницької продукції на ринки ЄС. «Ринок сертифікованої сировини для виробництва біопалива досить обмежений і на ньому працює відносно невелика кількість компаній.  Таким чином, отримавши доступ на цей ринок, ДПЗКУ здобула можливість експортувати свою продукцію на кращих умовах і за вищими цінами. Безумовно, це збільшить експортний потенціал та поліпшить економічні показники держкорпорації», - відзначив Ігор Якубович.     

Довідка:

Програму стандартів RBSA, розроблену і втілену корпорацією  «Abengoa» (Іспанія) було визнано Європейським союзом і Україною. Стандарти RBSA встановлюють обов'язкові експлуатаційні вимоги для всіх суб’єктів, що беруть участь у процесі виробництва та торгівлі біопаливом, встановлюючи високий рівень якості у сфері сертифікації та аудиту.

Згідно стандартів RBSA, усі учасники поставок біомаси та біопалива повинні відповідати наступним вимогам:

  • раціональне використання природних ресурсів;

  • зниження викиду парникових газів;

  • свідоцтво походження разом з системою балансу мас.

Стандарт RBSA застосовується на глобальному рівні і має три основних напрямки: поставка біомаси, її переробка в біопаливо, збут біопалива. Поєднання цих трьох напрямків дає можливість охопити весь процес обігу біопалива. Усі оператори, що працюють в кожному з напрямків, повинні бути попередньо перевірені та акредитовані перш ніж приймати участь в операціях за стандартами RBSA.

 

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»