Звіт про проведення «Днів відкритих дверей» на філіях ПАТ «ДПЗКУ»

9.07.2012

Вперше за історію свого існування публічним акціонерним товариством «Державна продовольчо-зернова корпорація України» в період з 11 по 27 червня 2012 року були проведені «Дні відкритих дверей» на 41 зернозберігальній філії Корпорації.

Основні цілі проведення заходу - підвищення рівня заготівлі на підприємствах ПАТ «ДПЗКУ», залучення до співпраці нових поклажодавців, а також підтвердження іміджу Держпродкорпорації як відкритого, надійного, відповідального і перспективного партнера серед сільгосптоваровиробників та зернотрейдерів.
Загальна кількість запрошених сягнула майже 2-х тисяч. Серед них: сільгосптоваровиробники, які працюють в зонах діяльності філій, зернотрейдери, органів місцевої влади, контролюючих органів, а також регіональні директори Аграрного фонду.
На кожній із філій під час відкриття заходу фахівці ПАТ «ДПЗКУ» виступали із загальною презентацією діяльності ПАТ «ДПЗКУ» та планів на 2012/2013 маркетинговий рік, а директори філій розповідали про досягнення підприємств протягом маркетингового року, який щойно завершився. Особливу зацікавленість у сільгосптоваровиробників викликали саме плани по модернізації технічного забезпечення підприємств, оскільки це прямо вплине на підвищення якості зберігання зернових.
Голови райдержадміністрацій та облдержадміністрацій у своїх виступах відзначали важливість стабільної роботи філій, яка сприяє розвитку аграрного сектору району та забезпечує робочі місця. Також представники місцевої влади інформували про стан посівів зернових та загальний хід польових робіт у регіонах.
Аналітики інформаційного агентства «АПК-Інформ» та фахівці департаменту маркетингу ПАТ «ДПЗКУ» виступали з доповіддю, в якій підводилися підсумки 2011/2012 маркетингового року, а також оголошувалися прогнози і тенденції наступного 2012/2013 маркетингового року.
Присутні представники зернотрейдингових компаній, таких як ТОВ «Хліб Інвестбуд», ТОВ «Кернел-Трейд», ТОВ «АТ Каргілл», ТОВ «АСТІ», ТОВ «Нобл Ресорсіз», ТОВ «Луї Дрейфус Комодітіс Україна», ПП «Серна» та ТОВ «Каховка Протеїн Агро» відзначали гнучку тарифну політику та конкурентні переваги заготівельних і переробних підприємств Корпорації із свого досвіду багаторічної взаємовигідної співпраці із підприємствами ДПЗКУ. За словами представників зернотрейдингових компаній, на фоні цінових тенденцій на зерновому ринку у майбутньому маркетинговому році умови зберігання та переробки збіжжя на філіях ПАТ «ДПЗКУ» є одними з найприйнятніших.
Але спочатку треба зібрати урожай та знайти можливість його транспортувати до місця зберігання. Як відомо, проблема полягає в тому, що в Україні бракує збиральної техніки. Зокрема, директор департаменту землеробства Міністерства аграрної політики та продовольства України Олександр Демидов нещодавно на одній з нарад повідомив: «Якщо у країнах Європи та в США навантаження на комбайн становить близько 50 гектарів, у Росії - 163, то в нас - 194 га. І це при нормі 100-120 га на одну одиницю техніки. Можна лише уявити, яких збитків ми зазнаємо через це».
Багато теплих слів звучали з вуст товаровиробників на адресу філій ПАТ «ДПЗКУ». Під час своїх виступів товаровиробники наголошували на основних перевагах зберігання зернових запасів на великому спеціалізованому підприємстві, серед яких спокій за збереження якості зерна в процесі зберігання, можливість якісної підробки, сушки, а також інтенсивного ведення розвантажувально-навантажувальних робіт. Крім того, аграрії зазначали, що навіть при виникненні спірних ситуацій під час заготівлі та відвантаженні зерна, завжди можна знайти компромісні рішення на взаємовигідних умовах.
Серед основних проблем, що піднімалися поклажодавцями: необхідність оснащення підприємств сучасним сушарним обладнанням та зниження впливу людського фактора при вхідному аналізі якості зерна. Директори філій подякували за аргументовану критику, «завдяки якій ми розуміємо, що необхідно зробити в першу чергу для покращення роботи на заготівельних та хлібоприймальних філіях ПАТ «ДПЗКУ».
Другою частиною «Днів відкритих дверей» були оглядові екскурсії територіями філій ПАТ «ДПЗКУ», під час яких всі бажаючі могли на власні очі побачити весь технологічний ланцюг, який проходить зерно від моменту його завезення на підприємство та до моменту його відвантаження, і наочно оцінити якість його зберігання.
Підводячи підсумки проведення заходу, можна з впевненістю сказати, що «Дні відкритих дверей» на підприємствах ПАТ «ДПЗКУ» однозначно будуть мати позитивний вплив як на результати заготівельної діяльності, так і на загальний імідж публічного акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України». Керівниками філій були досягнуті попередні домовленості щодо поставок збіжжя нового врожаю на зберігання із сільгоспвиробниками, серед яких є як багаторічні так і нові партнери.
Хочеться відзначити, що під час проведення «Днів відкритих дверей» на підприємствах ПАТ «ДПЗКУ» панувала дружня та доброзичлива атмосфера, в якій кожний мав змогу отримати цікаву для нього інформацію та обмінятися здобутим досвідом із колегами.