ПАТ «ДПЗКУ» розпочала приймання зерна врожаю 2013 року за форвардними контрактами

7.08.2013
ПАТ «ДПЗКУ» розпочала приймання зерна врожаю 2013 року за форвардними контрактами

З 1 серпня 2013 року ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» розпочала реалізацію другого етапу форвардної програми 2013 року, який передбачає фактичну поставку сільгоспвиробниками законтрактованого навесні зерна та отримання за нього остаточної оплати.

Про це повідомив сьогодні заступник голови правління ПАТ «ДПЗКУ» Роберт Бровді. Всього, за його даними, ПАТ «ДПЗКУ» уклала з сільгоспвиробниками 350 форвардних контрактів на поставку зерна врожаю 2013 року в обсязі 926,7 тис. тонн, у тому числі, 838,6 тис. тонн кукурудзи та 88,1 тис. тонн пшениці продовольчої.

«Корпорація повністю виконала свої зобов'язання в ході першого етапу форвардної програми, профінансувавши аграріїв у вигляді попередньої оплати  за майбутній врожай на суму понад 934,5 млн. грн.», - наголосив Роберт Бровді.  Зараз, за його словами, стартував процес приймання законтрактованого  і вирощеного зерна.  У ньому задіяні понад 150 сертифікованих елеваторів у 25 регіонах України. «Спочатку закриваються контракти по пшениці, оскільки завершується її збирання з полів. Уже за перший тиждень аграрії поставили понад 17,6 тис. тонн цієї культури, або п'яту частину від її загального обсягу, законтрактованого по форварду. При цьому жодних проблем чи затримок із виплатою коштів не виникає», - відзначив він.  Що ж стосується кукурудзи, то її масові поставки -  на переконання заступника голови  правління ПАТ «ДПЗКУ» Роберта Бровді - розпочнуться уже з вересня. Крім цього, на осінь припаде також активна фаза наступної форвардної програми ПАТ «ДПЗКУ» щодо закупівель зерна озимих культур врожаю 2014 року. Як повідомив Роберт Бровді, «даною програмою, за якою корпорація розраховує законтрактувати до 1 млн. тонн озимих зернових, ми вирішимо два завдання - допоможемо аграріям профінансувати  осінньо-польові роботи, а також сформуємо частину власного зернового балансу на наступний рік». 

 

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ» 

фото: minagro.gov.ua