ПАТ «ДПЗКУ» законтрактувала за форвардними та спотовими контрактами понад 1,1 млн. тонн зерна

23.07.2013
ПАТ «ДПЗКУ» законтрактувала за форвардними та спотовими контрактами понад 1,1 млн. тонн зерна

ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» законтрактувала за форвардними контрактами майже 900 тисяч тонн зерна і по споту  – 300 тисяч тонн зерна. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. Також він відзначив, що аграріям за цими двома програмами ПАТ «ДПЗКУ» перераховано близько 1,5 млрд. грн.

Керівник Мінагропроду повідомив також журналістам, що ПАТ «ДПЗКУ» розпочинає програму форвардних закупівель зернових урожаю 2014 року та заставні закупівлі зерна цьогорічного врожаю. «Ми вже сьогодні, завершуючи збір ранніх зернових, готуємося до проведення посівної озимих  і готові надати сільгоспвиробнику кошти для того, щоб він не поспішав продавати зерно, коли на ринку несприятлива цінова ситуація. Аграрії отримуватимуть авансовий  платіж у розмірі тисячу гривень за тонну зерна. Після збирання врожаю вони отримають доплату – кінцевий розрахунок за ринковою ціною, яка визначається на аграрній біржі», - сказав очільник відомства.

Ведучи мову про умови заставних закупівель урожаю зернових 2013 року Микола Присяжнюк пояснив: «Принцип наступний – аграрії наявне зерно за подвійним складським свідоцтвом здають у заставу та отримують заставну ціну в розмірі половини вартості зерна. Для розрахунку використовується мінімальна інтервенційна ціна. Після повернення коштів та сплати відсотків за користування, які встановлюються державою на рівні 12% річних, аграрій повертає своє зерно».

На переконання Міністра аграрної політики та продовольства, зазначені закупівельні програми ПАТ «ДПЗКУ» дають змогу аграріям отримати обігові кошти на посівну та не поспішати реалізовувати зерно на «падаючому» ринку під час нестабільної цінової ситуації.

                                                                                                                                                              Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»

фото: minagro.gov.ua