Держава вживає заходів для підтримки внутрішнього зернового ринку

15.07.2013

Як сьогодні повідомив журналістам Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Іван Бісюк, Аграрний фонд та ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація» розвантажують внутрішній ринок зерна. За словами урядовця, це сприяє збереженню вигідної для вітчизняних аграріїв ціни на зерно.

«Мінагрополітики спрогнозувало теперішню ситуацію на світовому ринку зерна. Тому, аби уберегти вітчизняних виробників зерна від різкого зниження цін на внутрішньому ринку, активізовано діяльність двох державних операторів. Так, Аграрний фонд закупив до державного інтервенційного фонду понад 1 мільйон тонн пшениці урожаю 2013 року. І таким чином зв’язав частину «надлишків» внутрішнього ринку ще до періоду збирання врожаю», − зазначив Іван Бісюк.

Перший заступник Міністра також додав, що активну роботу на внутрішньому ринку зернових продовжує ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація». Наразі корпорація закуповує за форвардною програмою кукурудзу, а за спотовими контрактами – ранні зернові за вигідними ринковими цінами.

Іван Бісюк зазначив, що завдяки діяльності цих найпотужніших державних операторів, на внутрішньому ринку зерна вдається запобігти різким коливанням. І, головне, продаючи зерно Аграрному фонду та ПАТ «ДПЗКУ», аграрії отримують ринкову вартість зерна.

Також він наголосив, що для закріплення стабільної ситуації на ринку зерна Мінагрополітики поглибило співпрацю з учасниками ринку, підписало Меморандум про взаєморозуміння і на цей час триває спільна робота з формування заходів щодо оптимізації системи логістики.

                                                                                                                                                          Прес-служба Мінагрополітики