Активний експорт розвантажить внутрішній ринок зернових і сприятиме його стабілізації – М. Присяжнюк

15.07.2013

Уряд стимулюватиме експорт зерна нового врожаю – це має допомогти швидше розвантажити внутрішній ринок зернових. Так, станом на 12 липня Україна вже продала за кордон 300 тисяч тонн зерна нового врожаю. Про це сьогодні під час робочої поїздки до Харківської області повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

За словами міністра, держава допомагає розвантажити внутрішній ринок зерна за допомогою Аграрного фонду та ПАТ «Державної продовольчо-зернової корпорації України». Однак одним із найголовніших методів стабілізації ціни на внутрішньому ринку залишається саме експортна політика.

«Так, щоб розвантажити надлишки зерна до початку 2013-2014 маркетингового року, держава стимулювала його експорт. Продаж зернових за кордон було збільшено, щонайменше, на 1 мільйон тонн», − зазначив Микола Присяжнюк.

Також він наголосив, що перед початком жнив Уряд зробив максимум для того, аби відкрити вітчизняному зерну шлях на світові ринки.

«За 12 днів нового маркетингового року Україна вже поставила за кордон майже 300 тисяч тонн зерна нового врожаю. Загалом цьогорічний експорт зерна має стати найбільшим за всю історію незалежності. Прогнозується, що Україна експортує близько 24-26 мільйонів тонн зерна нового врожаю», − додав очільник відомства.

Прес-служба Мінагрополітики