ДПЗКУ в 2018 році збільшила консолідований дохід та операційний прибуток

5.03.2019
ДПЗКУ в 2018 році збільшила консолідований дохід та операційний прибуток

ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація» продовжує впровадження стратегії диверсифікації за кожним із напрямків діяльності компанії. Про позитивний ефект такого курсу свідчать результати діяльності корпорації у 2018 році.

У минулому році корпорація збільшила свій консолідований дохід до 10,58 млрд грн. Зокрема, трейдинг 1,8 млн тонн зерна приніс 9,072 млрд грн доходу, послуги зі зберігання 1,752 тис тонн зерна – 454,4 млн грн доходу. Сектор переробки виручив 640,8 млн грн за продаж 144,2 тис тонн борошна та висівок, з яких 105 тис тонн – на внутрішньому ринку, що на 15% більше за результат 2017 року. Інші сегменти дали ДПЗКУ додатково 411,2 млн грн доходу.

При цьому в 2018 році отримала 43,85 млн грн операційного прибутку, та 641 млн грн валового прибутку. Показник EBITDA склав 155,6 млн грн. На фінансовий результат компанії негативно впливали такі фактори як девальвація гривні, важке фінансове навантаження та наявність кредитних зобов’язань. Через згадані фактори чистий збиток компанії склав 1,5 млрд грн.

Водночас, у  2018 році корпорація почала погашати тіло кредиту, завдяки чому у 2018 році кредитний портфель зменшився на 150 млн дол або до 1,35 млрд дол. Також ДПЗКУ погасила 91,7 млн дол відсотків за користування кредитними коштами. Усі оплати було виконано вчасно та сумлінно, дотримуючись умов кредитної угоди.

Окрім цього, 101 млн грн було інвестовано у модернізацію обладнання елеваторного та переробного напрямків діяльності, встановлення нових сушарок, фасувальних та пакувальних ліній, придбання автотранспорту. Аби посилити присутність на внутрішньому ринку України, компанія витратить у 2019 році на капітальні інвестиції 179,8 млн грн, завдяки чому приріст виробництва борошна складе 15% або до 26 тисяч тонн на рік.

При цьому ПАТ «ДПЗКУ» також оптимізувала витрати на ведення операційної діяльності. Так, у 2018 році чисельність працівників центрального офісу було скорочено на 20%, або до 375 осіб, чисельність робітників філій скорочено на 15%, або до 4417 осіб, штат компанії вцілому – із 5068 до 4792 осіб. Працівники філій переведені на строкові трудові договори, умови яких залежать від фактичного навантаження підприємства.

ДПЗКУ лишається надійним державним партнером як для вітчизняних сільгоспвиробників, так і закордонних партнерів. Водночас, корпорація працює згідно стратегічного плану розвитку, що передбачає диверсифікацію за кожним із напрямків діяльності, зазначила в.о. голови Правління Ірина Марченко.

"2018 рік був плідним для корпорації. ЇЇ присутність на внутрішньому ринку посилилась. Минулоріч частка власного зерна у переробці ДПЗКУ виросла до 76%, частка давальницького зерна знизилась до 24%.

Ми вперше законтрактували на адресу  китайського партнера рекордний обсяг кукурудзи в 1,2 млн тонн. Нам вдалося досягнути порозуміння та підписати наприкінці року Меморандум про співпрацю між ДПЗКУ та ССЕС. Реалізація Меморандуму в перспективі дозволить ДПЗКУ збільшити обсяги та  розширити номенклатуру торгівлі зерновими та продукцією переробки на території КНР. Також умови Меморандуму передбачають взаємодію у сфері торгівлі продукцією переробки,  олійних  та подальшу роботу над спільними проектами. Окрім цього, ми очікуємо вихід продукції під торгівельним знаком ДПЗКУ", - зазначила в.о. голови Правління Ірина Марченко.

За її словами, у 2019 році ДПЗКУ і далі дотримуватиметься стратегії диверсифікації по кожному із напрямків своєї діяльності. Корпорація і далі збільшуватиме обсяги поставок зернових, а також продукції переробки під торговим знаком корпорації на зовнішні ринки.