Аграрії та урядовці Криму відзначили переваги форвардної програми ПАТ «ДПЗКУ»

9.07.2013

На робочій нараді з питань розвитку агропромислового сектору Криму, що відбулася 8 липня в Сімферополі, йшлося про хід збирання ранніх зернових культур, розвиток зрошуваного землеробства на півдні України та оптимізацію структури посівних площ. Особливу увагу учасники зустрічі приділили проблемі несприятливих погодних умов, через що кримські сільгосппідприємства цього року недоотримають значну частину урожаю. Адже, як відомо, цьогорічна посуха на півострові завдала збитків більше, ніж на 370 млн. грн.

Ці та інші питання разом з сільгоспвиробниками регіону обговорили Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, Міністр аграрної політики та продовольства АР Крим Микола Полюшкін, радник прем’єр-міністра Криму Валерій Кравець та інші керівники регіону.

Як зазначив директор регіонального департаменту ГТЕФ ПАТ «ДПЗКУ» в АР Крим Володимир Петров, під час наради присутніми дано позитивну оцінку діяльності ПАТ «ДПЗКУ» на вітчизняному ринку зернових. Зокрема, він повідомив, що на адресу форвардної програми ПАТ «ДПЗКУ», завдяки якій фермерські господарства вчасно отримали необхідне фінансування,  від учасників заходу пролунали найкращі відгуки. За словами Міністра аграрної політики та продовольства АР Крим Миколи Полюшкіна, цього року, попри аномальні погодні умови, завдячуючи підтримці держави, обсяг зібраних зернових (з урахуванням пізніх культур) становитиме приблизно 950 тисяч тонн.

У рамках наради також піднімалися питання щодо відновлення систем зрошення на території АР Крим. За словами Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка, вирощування зернових у Південних областях і в Криму без зрошення є надзвичайно складним, без поливу в цих регіонах не обійтися. «Тому у Програмі активізації розвитку економіки передбачено, що площі зрошуваних земель збільшуватимуться. Зокрема, відновлення поливу в Криму та на Херсонщині дозволить збільшити виробництво валової продукції майже до 27 мільярдів доларів на рік», − зазначив міністр.

 

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»