Філія ПАТ «ДПЗКУ» «Кременчуцький КХП» забезпечить пекарів Полтавщини борошном за стабільними цінами

8.07.2013

Директор філії ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Кременчуцький комбінат хлібопродуктів» Валерій Колос взяв участь у підписанні Меморандуму порозуміння між Полтавською обласною державною адміністрацією та виробниками хліба і хлібобулочних виробів регіону.

«Забезпечення споживачів області хлібом і хлібобулочними виробами за стабільними цінами на сьогодні є одним із головних завдань влади», – наголосив у ході наради перед підписанням меморандуму голова Полтавської ОДА  Олександр Удовіченко. Тому, з метою запобігання необґрунтованого підвищення оптово-відпускних і роздрібних цін на «соціальні» сорти хліба впродовж 2013/2014 маркетингового року облдержадміністрацією на умовах партнерських відносин із хлібопекарськими підприємствами опрацьовано та підписано Меморандум порозуміння.

В нараді взяли участь представники Аграрного фонду, ради сільгосптоваровиробників області, а також виробники хліба і борошна, всі конструктивні пропозиції і зауваження яких були враховані у підсумковому документі. Зокрема, Меморандумом зафіксовано ціну на продовольче зерно пшениці 2-3 класу якості на виробництво хліба простої рецептури на рівні 1700 грн. за тонну, а також на зерно для виробництва хліба і хлібобулочних виробів, які користуються найвищим споживчим попитом – 1800 грн. за тонну.

Виступаючи на нараді, директор філії ПАТ «ДПЗКУ» «Кременчуцький КХП» Валерій Колос підтримав пропозицію голови облдержадміністрації щодо запобігання необґрунтованого підвищення оптово-відпускних і роздрібних цін на хліб і хлібобулочні вироби: «Необхідно підтримати жителів регіону, особливо, соціально незахищених, від будь-яких цінових коливань на основний продукт споживання». Крім того, він запропонував сприяти концентруванню та збереженню зерна регіонального резерву на місткостях філії ПАТ "ДПЗКУ" "Кременчуцький КХП". Адже згідно з Меморандумом та розпорядженням облдержадміністрації, передбачено сформувати обсяги регіонального резерву продовольчого зерна в обсязі 43,2 тис. тонн, у тому числі, для реалізації хлібозаводам на виробництво хліба простої рецептури – 10,9 тис. тонн, хліба і хлібобулочних виробів, що користуються найвищим споживчим попитом – 0,6 тис. тонн.

За словами голови Полтавської облдержадміністрації, виробники хліба отримали реальну підтримку влади стосовно гарантованої закупівлі продовольчого зерна за власні кошти на виробничі потреби за прийнятними цінами. Відповідно до умов Меморандуму, оптово-відпускна ціна хліба для роздрібної торгівлі становитиме: на хліб з борошна 1 ґатунку – 4,70 грн./кг, хліб з суміші житньо-пшеничного борошна – 4,00 грн./кг до 01.01.2014, а до кінця маркетингового року відповідно - в межах 4,90 грн./кг та 4,30 грн./кг. Меморандумом порозуміння також передбачено, що при встановленні оптово-відпускних цін на хліб простої рецептури рівень рентабельності хлібозаводи повинні планувати не вище 5%.

Як відзначив Олександр Удовіченко, підставою для подальшого утримання стабільного рівня цін на хліб та хлібобулочні вироби, є оптимістичні прогнози цьогорічного урожаю зернових на Полтавщині, а саме, 1 млн. тонн, з них продовольчого зерна – біля 750 тис. тонн.

 

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»