Щодо результатів перевірки ДПЗКУ Державною аудиторською службою та їх інтерпретації

3.07.2018
Щодо результатів перевірки ДПЗКУ Державною аудиторською службою та їх інтерпретації

Відкритість та прозорість діяльності є абсолютним пріоритетом Державної  продовольчої зернової корпорації України.

Ми вдячні ЗМІ та представникам громадських організацій за увагу та ретельне вивчення звіту Державної аудиторської служби щодо діяльності Корпорації, попри те, що він був опублікований понад півроку тому.

Зауважимо, що оцінку діяльності попереднього керівництва ДПЗКУ, якість роботи якого аудитори визначають як незадовільну, вже дали правоохоронні органи – їх вердикт відображений в чисельних кримінальних провадженнях. Питання, чи варто було витрачати кошти платників податків щоб зафіксувати цей факт на 52 сторінках звіту, знаходиться поза межами компетенції ДПЗКУ.  

Не заперечуючи факт численних зловживають протягом короткої історії Корпорації  -  саме на недопущення їх рецидивів спрямовані  максимальні  зусилля її нинішнього керівництва – тим не менше, змушені констатувати гнітюче – низьку якість наведеного аналізу, аж до помилок в базових вихідних даних.

Даючи оцінку «мільярдних збитків» та «хронічної збитковості», які сформувались, в формулюванні Державної аудиторської служби «внаслідок не виконання укладених договорів», упорядники звіту та його інтерпретатори жодним чином не враховують той факт, що ці збитки були закладені ще в день укладання цих договорів в 2012 році. На жаль, підписанти з української сторони вочевидь не ставили собі за мету ні забезпечення прибутковості корпорації, ні дотримання інтересів держави Україна.

Керівництво ДПЗКУ перебуває в активному діалозі та пошуку компромісних рішень із стратегічним партнером та кредитором  – Експортно-імпортним банком Китаю та китайським імпортером ССЕС щодо  зміни умов співпраці на такі, що забезпечать баланс інтересів обох сторін. Йдеться про зменшення кредитного навантаження на Корпорацію та покращення показників  операційної діяльності до рівня, що забезпечить інвестиційну привабливість цього активу, в той час як зараз, перебуваючи на позиціях «борг у 1 млрд+»,  розраховувати на інтерес потенційних інвесторів  не доводиться.

Ми припускаємо, що в упорядників Звіту та представників спільноти є чітке бачення розвитку Корпорації та бездоганний план подолання поточних проблем, однак не мали можливості ознайомитись із ними,  оскільки таких пропозицій, як і запитів на отримання інформації та журналістських запитів до Корпорації  не надходило.