На філіях ПАТ «ДПЗКУ» проведено семінари з питань організації збору зерна нового урожаю

2.07.2013

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, голова облдержадміністрації Михайло Добкін та Радник голови правління ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» Петро Гоголь минулого тижня відвідали філію ПАТ «ДПЗКУ» "Білоколодязький елеватор" під час обласного семінару-наради з питань організації збору ранніх зернових і зернобобових культур урожаю 2013-го року, що відбувся у Вовчанському районі.

На українському ринку зерна "Білоколодязький елеватор" багато років посідає позиції лідера, як заготівельне підприємство, що надає послуги власникам сільськогосподарської продукції з приймання, обробки (сушіння, очищення), зберігання, відпуску на автомобільний і залізничний транспорт зерна і технічних культур. Загальна площа підприємства складає 15,8 га, елеваторна ємність - 102,2 тис. тонн.

Як розповів радник голови правління корпорації Петро Гоголь, найближчим часом планується залучення інвестицій у модернізацію Білоколодязького елеватора: «Зерносховище було побудовано ще в 60-і роки. Ми закупимо і встановимо нове обладнання, зокрема, сушарки та ємності для зберігання. Реконструкцію планується провести цього року до початку збору врожаю пізніх культур», - зазначив він.

За словами директора Білоколодязького елеватора Олександра Уханьова, «цьогоріч на підприємстві поставлено завдання заготовити 110 тис. т зерна нового врожаю. І цей обсяг є цілком реальним. На філії постійно працює понад дев’яносто робітників. Але у жнива на сезонну роботу залучать ще й додаткових працівників».

Під час семінару, який зібрав керівників та аграріїв регіону, особлива увага приділялася дрібним фермерським господарствам, які не завжди мають достатньо зернозбиральної техніки та елеваторних потужностей.

Учасники семінару побували також на полях фермерського господарства "Никоненко В.О.", яке впродовж семи років посідає провідне місце у Вовчанському районі з виробництва зерна. У 2012 році у господарстві було отримано врожай зернових культур 40 ц/га, що на 7,4 ц/га більше середньорайонного рівня.

Підводячи підсумки проведення семінару директор Білоколодязького елеватора Олександр Уханьов відзначив, що «проведення заходу такого рівня на базі філії – це своєрідна реклама для підприємства серед сільгоспвиробників області, які з’їхалися на нараду з усіх 27-ми районів регіону.»

Семінари з питань підготовки до збирання врожаю ранніх зернових і технічних культур районного рівня відбулися також на базі філій ПАТ «ДПЗКУ» "Братолюбівський елеватор" у Горностаївському районі Херсонської області та «Савинський елеватор» у Балаклійському районі Харківської області.

Підприємства відвідали керівники районних рад, райдержадміністрацій, сільських рад, начальники районних управлінь технічного нагляду, ветеринарної медицини, водного господарства, насіннєвого контролю, інспектори з карантину рослин, голови фермерських господарств регіону.

Зокрема, директор Савинського елеватора Ірина Пазій відмітила, що під час екскурсії по підприємству учасники семінару відзначили сучасність його нещодавно модернізованого лабораторного обладнання.

Під час наради на базі "Братолюбівського елеватору" акцентувалося, що у Горностаївському районі Херсонської області вже другий рік поспіль посуха, що негативно впливає на посіви зернових, і підприємства зазнають збитків.

Як повідомив начальник управління агропромрозвитку Горностаївської райдержадміністрації Григорій Карпеченко, в районі після зими збереглося 84 % озимих зернових, а це 24,5 тис. га. Втім, зазначив доповідач, урожайність значно залежатиме від оперативності його збирання. За попередніми підрахунками, передбачається зібрати ранніх зернових 73,7 тис. тонн при середній урожайності 25 цнт/га, озимих - 30 цнт/га.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»