ПАТ «ДПЗКУ» розпочато осінній форвард

5.10.2017
ПАТ «ДПЗКУ» розпочато осінній форвард

У Державній продовольчо-зерновій корпорації України розпочато осінню програму закупівель зернових майбутнього врожаю. Про це розповіла начальник відділу форвардних закупівель ПАТ «ДПЗКУ» Наталія Головань.

«ДПЗКУ запускає осінній форвард вже другий рік поспіль. В рамках цьогорічної форвардної програми ми плануємо закупити у сільгоспвиробників не менше 300 тис тонн озимої пшениці та 200 тис тонн озимого ячменю. На авансування форварду тільки до кінця 2017 року заплановано виділити  1,5 мільярди гривень. І ця сума не є остаточною. Тому за активної участі сільгоспвиробників у даній програмі сума авансування може бути суттєво збільшена», - зазначила Наталія Головань.

За її словами, цього року форвардна програма проходитиме у два етапи. На першому етапі сільгоспвиробнику потрібно подати до регіонального відділу ДПЗКУ заявку на участь у програмі, сформувати необхідний пакет документів та укласти договір поставки безпосередньо у центральному офісі корпорації. Після підписання договору держкорпорація здійснює попередню оплату на поточний рахунок сільгоспвиробника у розмірі 3000 гривень за одну тонну. Остаточний розрахунок проводитиметься влітку 2018 року після переоформлення зерна на ДПЗКУ.

«Ми розпочали цьогорічний форвард раніше, ніж у попередньому сезоні. Тож, впевнені, це дозволить аграріям завчасно подати заявки та підготувати пакет документів, необхідних для участі у цій програмі, а також сприятиме залученню ще більшої кількості сільгоспвиробників, зацікавлених у додатковому фінансуванні для підготовки матеріально-технічної бази перед польовими роботами», - підкреслила Наталія Головань.

Протягом минулого сезону державна корпорація значно розширила програму форвардних закупівель і збільшила обсяги фінансування аграріїв у 4 рази. На сьогодні, форвардна програма ДПЗКУ є одним з дієвих інструментів державної підтримки для дрібних та середніх фермерських господарств. А умови фінансування, які пропонує корпорація для аграріїв, є найвигіднішими на ринку.

Вашим головним консультантом з будь-яких питань участі у форвардній програмі закупівлі зернових майбутнього врожаю є начальник відділу форвардних закупівель Головань Наталія Борисівна ( 044) 206 15 71.